DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Draft Yurt Dışı Eğitim Danışmalığı Avrupa'da da Yanınızda

Yıllardır sürdürdüğü titiz çalışmalar ve yurt dışı eğitimi faaliyetleri ile Draft Yurtdışı Eğitim, Makedonya'da bulunan şubesi ile de Avrupa'da yanınızda. Alanında uzman deneyimli eğitim kadrosu ile bugün binlerce öğrencinin hayali olan yurt dışı eğitimini öğrencilerimiz ile buluşturmak için pek çok çalışma yaptık. Bu sayede öğrencilerimizin ihtiyacı olan yönlendirmeyi en doğru şekilde gerçekleştirerek, pek çok öğrencinin hayalini ideale çevirmeyi başarmış olduk. Makedonya'nın Üsküp şehrinde bulunan ofisimiz ile de artık yanınızdayız!

Yurt Dışında Üniversite Okumak

Yurt dışında üniversite okumak pek çok açıdan avantajlı bir durumdur. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yurt dışı okullarının çoğu sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Bu sayede öğrenciler sınav stresi derdi olmadan hayallerindeki bölümü rahatça okuyabilmektedirler. Ayrıca bu okulların çoğu yurt içindeki okullar ile neredeyse aynı harç ücretine sahiptir. Yurt dışında eğitim almayı düşünenlerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de, yurt dışındaki üniversitelerin taban puanıdır. Yurt dışında bulunan üniversiteler, her ülkenin kendi eğitim politikasına ve üniversitenin benimsediği ilkelere bağlı olarak çok farklı kabul koşullarına göre öğrenci kabul ederler. Örneğin, Almanya’nın köklü üniversiteleri belli bir dil yeterliliğini kanıtlamanızı talep eder ve üniversiteler kendi kriterlerine göre adayları bizzat sınava tabi tutarlar. Bunun nedeni, belirledikleri öğrenci profilini korumak istemeleridir.

Yurt Dışında Bulunan Okulların Kayıt Şartları

Yurt dışı üniversitelerine giriş şartları açısından en önemli ayrım, sınav sistemiyle ilgilidir. Bazı ülkelerin üniversiteleri, öğrencileri sınavsız kabul ederken, bazıları ise çeşitli sınavlar uygular. Sınavsız öğrenci kabul eden ülkeler arasında Polonya, Makedonya, Sırbistan, Ukrayna, Azerbaycan ve Rusya gibi Avrupa ve Avrasya ülkeleri sıralanabilir. Bu ülkelerde bazıları dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan pek çok okula sadece lise diplomanızla kayıt yaptırabilirsiniz. Üstelik, bu ülkelerdeki yaşam koşulları ülkemize büyük benzerlik gösterdiği ve hatta bazılarında çok daha ucuz olduğu için eğitim hayatınız boyunca yaptığınız masraflar eğitim bütçenize yük oluşturmayacaktır. Hatta öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni veren Polonya’da okurken çalışabilir, bir yandan Euro kazanarak bütçenize ve yaşam giderlerinize destek olabilirsiniz.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha geniş bilgi almak ve Makedonya'da bulunan ofisimiz ile ilgili detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız