DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Draft Yurt Dışı Eğitim'in Size Sağlayacağı Katkılar

Yurt dışı eğitimi bugün pek çok gencimiz tarafından merak edilen bir konudur. "Acaba yurt dışı okulları çok pahalı mıdır?" ya da "Yurt dışında okumak sanıldığı kadar zor mudur?" gibi sorular, pek çok öğrencimizin ve ailesinin cevabını aradığı konular olabilmektedir. Bu noktada öğrenciler kendilerine uygun bir yurt dışı üniversitesini belirlemek durumunda ve buna göre bir kariyer planı oluşturmak zorundadır. Bu noktada, danışmanlık firmaları öğrencileri doğru yönlendirmek zorundadır. Zira yurt dışında okumak, sadece üniversite okumak demek değildir. Eğer amaç sadece üniversite okumak olacaksa, yurt içinde de binlerce okulumuz mevcuttur. Peki bu noktada Draft Yurtdışı Eğitim'in size sağlayacağı katkılar ne olabilir?

Danışmanlık Firmalarının Görevleri Nelerdir?

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu konuda destek ve yardım alması ve başvuru şartları gibi bir takım uygulamalar eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, bu firmaların kurumsal bir yapı ile kaliteli hizmet verip vermedikleridir. Bu konuda itibar gösterilmesi gereken firmaların eğitim danışmanlığı hizmetini belli kurallar ile veriyor olması ve bu konuda danışmanlarından yaklaşımlarına kadar profesyonel olarak hizmet veren firma olması baz alınmalıdır. Yurt dışında üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti alacağınız firmayı iyi tanımalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Eğitim danışmanlığı hizmeti sadece gidilecek olan ülke ile ilgili işlemlerin yapılması ve bunun karşılığında para kazanmak demek değildir. Doğru danışmanlık hizmeti öğrencinin kariyer planlamasına dair doğru bir analiz ve yönlendirme yapılması anlamını da taşır. Öğrencinin eğilimi kadar aldığı eğitim, başarılı olduğu alanlar, ekonomik koşulları göz önünde tutularak ülke, okul ve meslek seçimine yardımcı olunması ve sonrasında kayıt yaptırdığı andan ülkeye gidişine, yerleşmesine ait tüm lojistik desteğin ve öğrenim hayatı boyunca ihtiyaç duyduğu rehberlik hizmetinin verilmesi demektir.

Peki Neden Draft Yurdışı Eğitim?

Yurt dışında eğitim almak ve üniversite okumak istiyorsanız, yukarıda saydığımız tüm adımları ve çok daha fazlasını hakkıyla yerine getiren Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın uzman kadrosuna güvenebilirsiniz. Sürecin karar aşamasından ülkeye giriş operasyonuna kadar tüm aşamaları başarıyla ve titizlikle yürüten Draft Yurtdışı Eğitim'in uzman kadrosu; niyet mektubu, konaklama, vize süreci, uçak bileti, transfer gibi tüm konularda ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetlerini tek bir paket halinde sunuyor ve hatta eğitiminizin başladığı günden mezun olduğunuz güne kadar yaşayabileceğiniz herhangi bir problemde de size destek sağlıyor.

İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek ya da iletişim formumuzu doldurarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız