DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Çekya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Dünya Bilimine Önemli Katkılar Yapan Avrupa Üniversiteleri

Dünyanın en iyi ve prestijli üniversitelerine ev sahipliği yapan Avrupa Üniversiteleri, dünya bilimine çok önemli katkılar yapmış olup öğrencilerine en iyi eğitimi vermektedir. Özellikle üniversite sınavı derdi olmadan kayıt olabileceğiniz bu kurumlar, ülkemizden de pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Özellikle Almanya, Çekya ve İspanya gibi Avrupa'nın en önemli ülkelerinde bulunan bu üniversiteler verdikleri prestijli ve saygın eğitimleri ile ün salmıştır. Peki bu kurumlar hangileridir?

6 Nobel Ödülü Kazandıran Hamburg Üniversitesi

Almanya’da yükseköğretim, üniversiteler ve yüksekokullar şeklinde örgütlenmiştir. Sanat, müzik ve film yüksekokulları üniversite statüsündedir. Bilimsel veya sosyal alanlarda faaliyet gösteren ileri teknik yüksekokullar ise daha çok pratik eğitime odaklanırlar. Ancak doktora seviyesinde eğitim sadece üniversiteler tarafından verilmektedir. Almanya okulları Avrupa'nın ve hatta dünyanın en saygın kurumlarıdır. Bu kurumların başında Hamburg Üniversitesi gelmektedir. Hamburg Üniversitesi Almanya’da büyük başarılara imza atan insanlar yetiştirmiştir. Bünyesinden mezun olan kişiler  ve akademisyenler toplamda 6 Nobel ödülü kazanmıştır. Bunun yanı sıra Hamburg Üniversitesi, Kuzey Almanya’daki en büyük araştırma ve öğretim kurumudur ve Almanya’daki en popüler üniversitelerden biridir.

Hamburg Üniversitesi toplamda 8 fakültede 70 lisans, 100 yüksek lisans derecesinde olmak üzere yaklaşık 170 öğretim dalında eğitim veren bir üniversitedir ve bu okulda toplamda 43.326 öğrenci okumaktadır. Bu öğrencilerin 5.433’ünü yani yaklaşık %13’lük bir kısmını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra okulda bulunan toplam öğretim üyesi sayısı da  5,527 olmakla beraber okulda toplamda 718 profesör görev almaktadır.

CERN Programı Dahiline Katılan Bir Kurum: Charles Üniversitesi

1348'de kurulan Charles Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Charles Üniversitesi personeli, CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü) programı dahil olmak üzere bir dizi uluslararası araştırma projesine katılmıştır. Üniversitenin dünya çapındaki araştırma ekipleri arasında uluslararası alanda bilinen Çek Ekoloji Enstitüsü bulunmaktadır. Üniversite personelinin ve öğrencilerin yaratıcılığı, çok çeşitli araştırma ve uygulamalı projelerin yanı sıra değerli sanat eserleri ve zengin yayınlara da yansımaktadır. Üniversite’de 7.900'den fazla personel çalışmakta olup yaklaşık 4.500 tanesi akademisyen ve araştırma görevlisidir. Charles Üniversitesinin yaklaşık 50.000 öğrencisi bulunmaktadır. Bu rakam, Çek Cumhuriyeti'ndeki tüm öğrencilerin yaklaşık altıda birine karşılık gelir. 20.000'den fazla öğrenci lisans programlarında, yaklaşık 25.000 öğrenci master programlarında ve 8,000 öğrenci de doktora programlarında eğitim görmektedir. Üniversitede diğer ülkelerden gelen 7000'in üzerinde öğrenci okumaktadır.

Dünyanın en saygın kurumlarından biri olan bu üniversitelere kayıt olmak ve daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız