DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Dünya Mimarlık Günü Nedir?

Bugün Dünya Mimarlık Günü. 1985 yılından beri her yıl kutlanmaktadır. Bugün aynı zamanda Birleşmiş Milletler Dünya Konut Günü olarak da kutlanıyor. Her yıl farklı temalar ile birlikte kutlanan bu özel günün bu yıl teması: "Daha iyi bir kentsel geleceğe doğru"
Tema ise Uluslararası Mimarlar Birliği (International Union of Architects) tarafından belirleniyor. Peki bu günün amacı nedir? Bilindiği üzere küresel kriz ve ısınma ile birlikte yaşam alanlarımız tehlike altında. Dolayısıyla yarınlarımızı şimdiden düşünmemiz gerekiyor. Bu yüzden farkındalık yaratmak ve şimdiden önlem almak için bazı projelere imza atılıyor. 

Dünya'nın Kaliteli Okullarında Mimarlık Eğitimi

Mimari, en basit tabiri ile binaları ve diğer fiziki yapıları tasarlama ve yapma sanatıdır. Kalifiye bir mimar olmak için iyi bir eğitim almak gereklidir diyebiliriz. Avrupa'nın birçok yerinde bulunan sınavsız üniversitelerde Mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Peki hangi ülkelerde puansız Mimarlık eğitimi almak mümkün? Bu ülkelerin başında Polonya, Makedonya, Azerbaycan, Litvanya, Ukrayna ve Rusya geliyor. Saydığımız ülkeler aynı zamanda uygun yaşam giderleri ile de ön plana çıkıyor. Şimdi dilerseniz bu ülkelerde bulunan üniversitelere göz atalım.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Kaliteli Bir Mimarlık Eğitimi

Makedonya Üsküp'te bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversitedir. Eğitim dili ise İngilizcedir. Kayıt sırasında öğrencilerden dil yeterliliklerinin belgelenmesi istenir. Ayrıca Makedonya Balkan Üniversitesi'nde %100 burslu okuyabilme imkânı da bulunmaktadır. Avrupa'da kaliteli bir Mimarlık eğitimi için kayıt olabileceğiniz Uluslararası Balkan Üniversitesi, YÖK tarafından tanınmakta olup tüm bölümlerde denklik avantajı bulunmaktadır.

Balkanlarda Mimarlık Eğitimi: Uluslararası Saraybosna Üniversitesi

Balkanlardaki en büyük eğitim projelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS); Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da kurulmuştur. 3 Ekim 2003 tarihinde Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan üniversite, Balkanların saygın üniversitelerinden biridir. Üniversite Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmen tanınmıştır. Eğitim dili İngilizce olan kurum; mühendislik, sanat ve sosyal bilimler gibi çeşitli bilim disiplinlerinde akademik ve araştırma faaliyetleri yürüten 55 ülkeden 1.650 öğrenciye ve 20 ülkeden öğretim üyesine sahiptir.

Yurt dışında Mimarlık eğitimi almak size birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Kayıt olmak ve konu hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız