DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Dünya'nın En Eski 5 Üniversitesi

Dünya'nın en eski üniversitelerinin hangileri olduğunu hiç düşündünüz mü? Peki bu üniversiteler hangi ülkede yer alıyor ve hangi tarihte kuruldu? Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için en eski 5 üniversiteyi bir araya getirdik. Bu üniversiteler aynı zamanda eğitimleri ile kendilerini ispatlamış kurumlar arasında yer almaktadır.

Bologna Üniversitesi - İtalya

Avrupa'nın en eski üniversitesi unvanına sahip olan Bologna Üniversitesi; 1088 yılında kurulmuştur. Bu köklü geleneğinin doğal bir sonucu olarak, İtalya’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Seksen beş bine ulaşan öğrenci sayısı, Bologna Üniversitesi'ni İtalya’nın en popüler eğitim kurumu haline getirir. Bologna Üniversitesi'nde eğitim; 11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi bünyesinde verilmektedir. Üniversitede 11.000’den fazla araştırma yapılmakta olup toplamda 400 patentin yanı sıra 147 adet finanse edilen araştırma projesi, 10 SIR (Genç Araştırmacıların Bilimsel Bağımsızlığı) projesi ve 7 bölümler arası Endüstriyel Araştırma Merkezi projesi yürütülmektedir. 

Napoli II.Federico Üniversitesi - İtalya

Köklü üniversiteleri ile bilinen İtalya'nın bir diğer eski üniversitesi olan Napoli II.Federico Üniversitesi; Sicilya Kralı ve Kutsal Roma İmparatoru II. Frederick Hohenstaufen tarafından 5 Haziran 1224 tarihinde kurulmuş olup bugünkü adını 1987’de almıştır. Bir devlet başkanı tarafından kurulan en eski üniversitelerden biridir. Üniversitede Politeknik ve Temel Bilimler Fakültesi, Tıp Fakültesi, Beşeri Bilimler ve Eğitim Bilimleri olmak üzere üç ana fakülte bünyesinde 26 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler, yarı bağımsız şekilde faaliyet göstermekte olup öğretim ve araştırma faaliyetleri fakülteler tarafından idare edilmektedir. 

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi - Rusya

Tıp ve mühendislik eğitimlerinin kalifiye bir şekilde verildiği Rusya'da bulunan Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de üniversite bünyesinde eğitim görmektedir. Kazan Devlet Tıp Üniversitesi'nde eğitim almayı tercih ettiğinizde, yeni kültürleri tanımak ve vizyonunuzu genişletmek açısından uluslararası ortamı büyük bir avantaj teşkil eder.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi - Rusya

Rusya'nın ilk teknik üniversitesi olan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi; 1830 yılında temel bilimlerin yanı sıra çeşitli zanaatların öğretilmesi amacıyla "Moskova Zanaat Okulu" olarak kurulmuştur. MDTÜ, eğitim çalışmalarında geleceğe dönük bir yaklaşım benimsemiştir. Üniversite, dönüştürme programlarına katılmakta, yeni bilimsel alanların gelişimiyle ilgili öncelikleri belirlemekte, yüksek teknoloji endüstrisine yönelik insan kaynakları için zemin oluşturmaktadır. Tüm çalışmalar Rusya'nın güçlü mühendislik geleneğiyle harmanlanmıştır.

Kiev Politeknik Üniversitesi - Ukrayna

Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. Kiev Politeknik Üniversitesi'nde herhangi bir bölüm okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi'nin taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları üniversite bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alabilirler. Üniversitenin YÖK denkliği bulunmaktadır. Dünya genelinde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 112 ülkede diploması geçerlidir.

Yurt dışında eğitim, yurt dışı kurumları gibi merak ettiğiniz konular için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve kaydınızı oluşturabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız