DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Dünya'nın En İyi İlk 1000 Üniversitesi: Almanya

Listeler, sıralamalar bazı sebeplere göre yapılır kuşkusuz. Hangi konuyla ilgiliyse o alanın duayenlerinin, araştırmacılarının zihinsel ve fiziksel emeğiyle hazırlanırlar ve bizler için pek çok konuda yol gösterici, aydınlatıcı işlev görürler. Dünyada diğer üniversitelerden kalite farkıyla ayrılan dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi elbette kapsamlı, detaylı bir araştırmanın ürünüdür ve incelemeye değerdir. Ama elbette hayat oldukça hareketli ve yoğun, dolayısıyla herkesin böylesi araştırmalar yapmaya zamanı olmayabiliyor. Ama şans ki, bizler sizin için bu araştırmaları yapmak ve danışmanlığa ihtiyacınız olduğunda sizlere hizmet vermek için bu zorlu görevi üstlendik. Yurt dışı eğitimi almak hem de en kaliteli 1000’in içinden bir eğitim almak için bir yola hazırlanıyorsanız şu an doğru cümleleri okumaktasınız. 

Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında kimler yok ki? Oxford, MIT, Stanford… Hepsi de çalışan ve karşılığını almak isteyen öğrencilerin her türlü eğitim hayalini gerçekleştirebilecek kurumlar. Yurt dışı eğitimini bu kalitede almak isteyenler için pek çok farklı ülke ve üniversite seçeneği olmakla birlikte; biz kendi önerimiz olarak sizinle, bu 1000 üniversite içinden Avrupa’da eğitim almak için en akılcı seçimlerden biri olan Almanya üniversiteleri hakkında bilgilerimizi paylaşmak istiyoruz. Özellikle mühendislik, bilişim, teknoloji alanlarında dünya lideri olan eğitim kurumları, Almanya’da eğitimi dünyanın her yerinden pek çok öğrenci için öncelikli tercih sebebi oluyor. 

Leibniz Hannover Üniversitesi

Bu büyük ve saygın üniversite adını Alman filozof Gottfried Leibniz’den alıyor. Uluslararası alanda tanınmış temel çalışma alanları arasında makine mühendisliği, kuantum optik ve yerçekimi fiziği, biyomedikal araştırmalar ve eğitim çalışmaları yer alıyor. Almanya’nın önde gelen teknoloji üniversitelerinin de içinde bulunduğu TU9’a da üye olan Leibniz Hannover Üniversitesi’nin geniş eğitim yelpazesi, beşeri bilimler ve toplum bilimlerinden doğan öncelikli araştırma alanları da dahil olmak üzere pek çok alanı kapsıyor

BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Iserlohn, Berlin ve Hamburg’da faaliyet gösteren Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi geleceğin tasarımcılarını ve yöneticilerini yetiştirme amacını taşıyor. İşletme, Sanat & Tasarım, Yeni Medya ve İletişim ile Uluslararası Hizmet Endüstrileri / Spor Yönetiminden oluşan dört fakültede yüksek kalite eğitim hizmeti veriyor. BITS Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, dünyanın en büyük küresel üniversite ağı olan Laureate Uluslararası Üniversiteleri’nin bir parçasıdır. 

Berlin Humboldt Üniversitesi

200 yılı aşkın bir eğitim ve araştırma geleneğinin taşıyıcısı olan bu üniversite, 2012 yılında 11 diğer Alman üniversitesiyle birlikte Mükemmelliyet Ödülü’ne layık görülmüştür.  Alman Federal Hükümeti tarafından verilen bu ödül, özellikle “Sorgulayan Zihinleri Yetiştirmek: Bireysellik, Açıklık, Rehberlik” adlı gelecek konsepti için verilmiştir. BHÜ, en iyi 10 Alman üniversitesi arasında gösterilmektedir. 2018 yılından beri yaklaşık 35.000 öğrenciye eğitim vermekte ve bunların yaklaşık 5.000’i yabancı ülkelerden gelmektedir. 

Almanya’da eğitim almak istiyor ve Avrupa’nın en kaliteli okullarında geleceğinizi inşa etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın veya online iletişim formumuzu doldurun.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız