DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Dünya'nın En İyi Tıp Fakültelerinde  Sınavsız Eğitim Fırsatı

Doktorluk her zaman, neredeyse her kültürde en çok saygı duyulan mesleklerden biri olmuştur. Tıp, bildiğimiz gibi çok yüksek sınav başarısı gerektiren bir bölüm oldu her zaman. Bundan bir önceki kuşağı görmüş olanlar, tıp okullarına hazırlanan arkadaşlarının çok yüksek puanlar yapabilmek için neredeyse bütün sosyal hayatlarını bir kenara koyup ders çalışmaya odaklandıklarını hatırlayacaktır. Sınavlar belki öğrencileri derecelendirmekte iyi ve güvenilir bir ölçüt olabiliyor fakat bazı öğrenciler sınav stresini diğer öğrencilerden daha yoğun yaşayabildiklerinden artık sınavların rolü, tüm dünyadaki eğitim sistemlerini yürütenler tarafından tartışılıyor. Bunun akabinde Avrupa’nın pek çok ülkesinde sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler açılmaya başladı. Yurt dışında tıp okumak isteyen pek çok öğrenci artık sınavsız eğitim seçeneklerini değerlendiriyor. 

Bu yazımızda sizlere Avrupa’da tıp eğitimini sınavsız olarak verecek en kaliteli kurumlardan bazılarını tanıtmaya çalışacağız. 

Polonya: Wroclaw Tıp Üniversitesi

Ülkenin en eski yüksek eğitim kurumlarından biri olan bu okul 1811 yılında kurulmuştur. Elbette Polonya tarihte büyük yıkımlara uğrayan, 2. Dünya Savaşı’nda da neredeyse yok olan bir ülke olduğundan üniversitenin yeniden yapılandırılması gerekmiştir. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan okul 1945’ten bu yana kesintisiz eğitim veriyor. Günümüzde Tıp Fakültesi, Dişçilik Fakültesi, Eczacılık Fakültesi (Laboratuvar Tanı Bölümü ile birlikte), Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Lisans Üstü Tıp Eğitim Fakültesi olmak üzere 5 fakültede eğitim verilmektedir. Üniversite bünyesinde ayrıca iki tam teşekküllü hastane faaliyet göstermektedir. 

Letonya Üniversitesi

Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin en büyük ve önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından akredite edilen 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunuyor. Bu okul da Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alıyor. 

Macaristan: Pécs Üniversitesi

Macaristan’ın Pécs kentinde bulunan bu okul Orta Avrupa’nın en eski yüksek eğitim kurumlarından biridir ve yine Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. 20.000 öğrenci, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenle Macaristan'ın yüksek kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan en büyük yüksek öğrenim kurumları arasındadır. On fakültede sunulan geniş kapsamlı eğitim programları hemen hemen her alanı kapsamaktadır.

Avrupa’da sınavsız tıp eğitimi, yurt dışında doktor olmak vs. gibi konularda merak ettiğiniz her şey, yanıtlanmasını istediğiniz her soru için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize ulaşmak için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız