DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Dünya'nın En Kaliteli İlk 1000 Üniversitesinde  Sınavsız Eğitim

QS Dünya Üniversite Sıralamaları (QS World University Rankings) ve Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması (Times Higher Education World University Rankings) gibi listelerde ilk 1000'de yer alan dünyanın en kaliteli üniversitelerinde sınavsız bir eğitim almak ister miydiniz? "Evet" dediğinizi duyar gibiyiz. Dünya'nın en kaliteli ilk 1000 üniversitesinde üniversite sınavı derdi olmadan kaliteli ve saygın bir eğitim almanız mümkün. Hukuk, psikoloji, mühendislik, tıp gibi yüksek puan isteyen bölümleri yurt dışındaki üniversitelerde sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz. Peki bu kurumlar hangileridir?

Bakü Devlet Üniversitesi
İlk 1000 üniversite arasında yer alan Bakü Devlet Üniversitesi, kardeş ülke Azerbaycan'ın en saygın üniversitesidir. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 1919 yılında kurulan Bakü Devlet Üniversitesi, yaklaşık 100 yıllık birikimi ile bugün 17 farklı fakültede öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Öğrencilerine Avrupa standartlarında bir eğitim sunan üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde birçok eğitim programı bulunmaktadır. Üniversitenin sunduğu programların eğitim dili seçenekleri arasında Azerbaycan Türkçesinin de olması Türkiye’den giden öğrenciler açısından ayrıca bir avantaj yaratmaktadır. Rusça eğitim dili seçeneğine de sahip olan üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönmek isteyen öğrenciler, YÖK denkliğine başvurduklarında genellikle problem yaşamamaktadır.

Varşova Teknoloji Üniversitesi
Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Kesintiye uğramadan faaliyet gösteren Üniversite, nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atmıştır. Varşova Teknik Üniversitesi, sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer saygın kurumdur.

Vilnius Üniversitesi
Litvanya'nın en büyük bilimsel kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider konumdadır. Avrupa üniversite gelenekleri, akademik özgürlük ve fikir çeşitliliği, sürekli değişen dünyada yeni zorluklarla başa çıkma yeteneği ve sosyal sorumluluk, üniversitenin temel değerleridir. 12 fakülte, 7 enstitü, 2 üniversite hastanesi, 4 fakülteler arası öğretim ve araştırma merkezi, Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve Kiliseden oluşmaktadır. Üniversitenin öğrenci nüfusu 21.000 civarındadır. Dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında (QS World Rankings) ilk yüzde 4’lük dilimde yer alan Vilnius Üniversitesi, ülkenin en iyi ve en yetenekli öğrencileri için bir cazibe merkezidir.

Siz de vakit kaybetmeden saygın bir yurt dışı eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız