DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Dünya'nın En Kaliteli İlk 500 Üniversitesi: Charles Üniversitesi

Çekya Orta Avrupa’da bulunan, Polonya ve Avusturya gibi yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrenci tarafından gitmek istenen bir ülke. Modern şehirleri ve iyi korunmuş tarihi yapılarıyla bilinen Çekya’da üniversite okumak, öğrenciler için büyük avantajlar barındırıyor. Öncelikle kent kültürü son derece zengin olan bu ülkede bir dönem yaşamak bile büyük bir deneyim olarak gösterilebilir. Aynı zamanda diğer Batı Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun yaşam ve eğitim maliyetleri var. 

Ayrıca Çekya’da da Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde yaygınca bulunan sınavsız üniversiteler de mevcut. Üstelik eğitim kalitesi bakımından da Batı Avrupa’daki üniversiteleri de aratmıyor. Bu ülke eski ve köklü üniversiteleriyle çok engin bir eğitim geleneğini sırtlamaktadır. Bugün paylaşacağımız yazıda, bu ülkenin Dünya’nın en iyi üniversiteleri listesine girebilmiş olan üniversitesi Charles Üniversitesi’nden bahsedeceğiz.

Charles Üniversitesi

Charles Üniversitesi’nin en önem verdiği konu, bir araştırma üniversitesi olarak kendini sürekli geliştirmeye adamasıdır. Bu sebeple kurumun yaşantısında araştırma ve deney faaliyetleri büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı uluslararası araştırma kurumları ile yakın işbirliği içinde olan çok sayıda araştırma ekibine ev sahipliği yapar. Bu sözü geçen araştırma faaliyetleri, üniversitede öğrenim gören öğrencilerin de katılımına açıktır.

Charles Üniversitesi, Çekya’nın en yüksek performanslı gösteren araştırma kurumlarından biridir. Bu kadar büyük yeniliklere imza atan bir üniversite olmasıyla birlikte 1348 yılında kurulmuş olup bu ülkenin en eski üniversitelerinden biridir. Dünya’nın en iyi 500 üniversitesi listesiyle birlikte, Avrupa’nın da en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yüksek sıraları zorlamaktadır. 

CERN İle İşbirliği Projeler

Üniversitenin araştırma politikaları ve imza attığı başarılar, Üniversite'nin Çek Cumhuriyeti dışındaki birçok önemli kurumla güçlü bir rekabet sağlayabileceğini göstermiştir. Charles Üniversitesi personeli, CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü) programı dahil olmak üzere bir dizi uluslararası araştırma projesine katılmıştır. Üniversitenin dünya çapındaki araştırma ekipleri arasında uluslararası alanda bilinen Çek Ekoloji Enstitüsü bulunmaktadır.
2016-2017 için Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında ilk beş yüz üniversite arasında 305'inci sırada yer alan Charles Üniversitesi, ilk beş yüz listesinde yer alan tek Çek üniversitesi olmuştur. “Şangay Ligi’ne göre dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2’lik dilimdedir.

Bize Ulaşın

Çekya’daki üniversiteler, Avrupa’daki sınavsız üniversiteler ve yurt dışı eğitimine dair aklınıza gelebilecek her konu için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Buna adım atmak için internet sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız