DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Dünya'nın En Kaliteli Üniversitelerinde Sınavsız Bilgisayar Mühendisliği Okuyun

Bilgisayar mühendisliği son yılların en çok tercih edilen mesleklerinden biri. Bunun böyle olması şaşırtıcı değil, kaldı ki artık her şey neredeyse bilgisayarlar ve akıllı cihazlar tarafından yapılıyor. Bu platformları geliştirmek, bu ortamlarda çalışacak yazılımları programlamak için her zaman nitelikli bilgisayar mühendislerine, yazılımcılara ihtiyaç oluyor. Bu eğitimin en kalitelisini almak isteyen öğrenci adayları da sıklıkla yurt dışında bilgisayar mühendisliği eğitimi almanın olanaklarını araştırıyorlar. 

Avrupa’da mühendislik eğitimi denince akla genellikle Almanya geliyor. Burası dünya çapında sayılan ve  yüksek kaliteli mühendislik fakülteleriyle bilinen bir ülke. Fakat buradaki okullarda mühendislik eğitimi alma hakkı kazanabilmek için üniversite sınavlarında yüksek puanlar almak gerekiyor. Bizim bu metindeki konumuz ise sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi. 

Hatırı sayılır bir zamandır Avrupa’nın bazı ülkelerinde üniversiteler sınavsız öğrenci kabul ediyorlar. Sınavsız üniversitelerden mezun olan öğrenciler bundan sonra bir denklik sürecine girip diplomalarını geçerli hale getiriyorlar. Bu sistemi uygulayan ülkelerin başında Rusya geliyor. Rusya da Almanya gibi üniversitelerinin mühendislik bölümlerine büyük miktarda yatırım yapıyor. Almanya’dan farklı olarak daha çok sektörel çalışma alanlarında istihdam edilecek personel yetiştirilmesine öncelik veriyor. Rusya gibi diğer Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde de sınavsız üniversite imkanı bulunuyor. 

Şimdi birlikte bu üniversitelerden bazılarını kısaca inceleyelim... 

Rusya: Kuban Devlet Üniversitesi

Rusya’nın Krasnodar şehrinde bulunan Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusya’da bulunan en iyi teknoloji üniversitelerindendir. 1918 yılından beridir kaliteli bir eğitim veren kurum 45 bilimsel araştırma, uygulama ve tasarım birimiyle birlikte 8 fakülteyi ve 5 enstitüyü, 1400’den fazla eğitim ve öğretmen personelini de bünyesinde barındırmaktadır. 

Kurum, yeni teknolojilerin uygulanması konusunda farklı öğretim yöntemlerinden, uluslararası ileri teknoloji metotlarından, medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitaplarından, simülatör sistemlerinden, laboratuvar kılavuzlarından, test ve öğretim sistemlerinden yararlanmaktadır.

Makedonya: Üsküp Kril Metodi Üniversitesi

Kiril-i Metodi üniversitesi’nde (Üsküp Üniversitesi) günümüzde yaklaşık 50.000 yerli ve yabancı öğrenci mevcuttur. Türkiye de dâhil dünya genelinde yaklaşık 70 ülke tarafından diplomaları tanınmaktadır. Kiril i Metodi üniversitesi, Makedonya’da eğitim  ve bilim konusunda branşlarında uzman kadrosuyla günümüz şartlarına uygun en iyi kalifiye eleman yetiştiren saygın bir devlet üniversitesidir. 

Litvanya: Vilnius Gediminas Üniversitesi

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi (VGTU), Litvanya’da yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanlar yetiştiren, yenilikçi bir üniversitedir. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren yükseköğrenim kurumları arasında lider olup iş piyasasına yönelik modern çalışmalara ev sahipliği yapar. Bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri bünyesindeki 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bize Ulaşın

Avrupa’da mühendislik eğitimi, sınavsız yurt dışı eğitimi ve merak ettiğiniz diğer tüm konular için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bize ulaşmak için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız