DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Dünya'nın İlk 500 Üniversitesi: Ural Federal Üniversitesi

Ural Federal Üniversitesi modern zamanların bütünleyici eğitim yaklaşımına göre hareket eden bir okuldur. Rusya’da üniversite eğitimi almak için en ideal okullardan biri olup, Avrasya’nın kalbinde, birinci sınıf bir üniversite olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 500’e girmiş, saygın bir üniversitedir. Ural Federal, araştırma ve öğretimin karmaşık, sürdürülebilir gelişimine kendini adamış bir kurumdur.

Birinci Sınıf Sınavsız Üniversite

Rusya'nın prestijli üniversiteleri arasında gösterilen üniversite; dünyanın 101 ülkesinden en az 36 bin öğrenciye ve küresel düzeyde uzmanların da içlerinde yer aldığı 4.500'den fazla öğretim üyesini bünyesinde barındırmaktadır. Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen pek çok kişinin araştırdığı ve girmek istediği, sınavsız eğitim veren okullardan da bir tanesidir. Eğitim dili Rusça ve İngilizce olan üniversitede doğa bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, beşeri bilimler, ekonomi ve yönetim alanlarında 460’ın üzerinde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programı vardır. Şu ana kadar 380 bin kişiden fazla öğrenciyi mezun etmiştir.

Uluslararası Araştırmalar

Üniversite bünyesinde yer alan 164 modern araştırma ve geliştirme laboratuvarında ve 72 araştırma merkezinde uluslararası çalışmalar yürütülmektedir. Bu saygın kurum aynı zamanda, tüm dünyada 500'den fazla ortağı olan uluslararası işbirliğine açıktır ve BRICS Network Üniversitesi, SCO Network Üniversitesi, CIS Üniversitesi, UArctic, Silk Road Üniversiteleri Ağı gibi girişimlerin aktif bir katılımcısıdır. Ural Federal Üniversitesi; Rusya'nın üçüncü büyük şehri olan Ekaterinburg'da bulunuyor. Burası, Avrupa ile Asya arasında doğal bir sınırı temsil eden Ural Dağları'nın doğu tarafında yer alıyor. Moskova’ya 2 saatlik uçuş mesafesinde bulunmaktadır.

Sınırsız Fırsatlar

Resmi sloganı “Sınırsız fırsatlar” olan Ekaterinburg, Forbes'un en iyi iş ortamlarına sahip Rus bölgeleri sıralamasına göre 2. sıradaki Sverdlovsk Bölgesi'nin idari merkezidir. Ticaret, turizm, kültür ve eğlence için gelişmiş bir altyapıya sahip olan bir şehirdir. Aynı zamanda geçen yıllar içinde bir bilim ve eğitim merkezi haline gelmiştir. Burada yer alan finans ve bankacılık kurumları, yabancı ülkelerle işbirliğinin geliştirilmesine önemli bir katkıda bulunarak Rus ekonomisinde önemli bir rol oynamaktadır. Öğrenciler için bir dizi avantaj sunan şehir, dünya çapından pek çok öğrenciye ve turiste de ev sahipliği yaparak çoğulcu yapısını sürdürmüştür. Bunlarla birlikte Çağdaş Sanat Merkezi'ne, onlarca sokak sanatı festivaline ve düzinelerce sanat galerisine ev sahipliği yapmaktadır. Farklı bir ülkeden ya da şehirden buraya üniversite eğitimi almaya gelen öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için son derece elverişli bir ortamdır. 

Bize Ulaşın

Rusya’daki sınavsız üniversiteler, en kaliteli ve uygun fiyatlı yurt dışı okulları gibi konularda konuşmak istediğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız