DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Dünya'nın İlk Elektrik Mühendisliği Fakültesi:  Darmstadt Teknik Üniversitesi

Elektrik mühendisleri; elektrik üretim, iletim ve dağıtım sistemlerinin tasarlanması, korunması, projelendirilmesi ve kontrol edilmesi üzerine çalışırlar. Elektrik üreten cihazların, elektrik dağıtımında kullanılan araç ve diğer teçhizatların üretiminde gerekli hesaplama ve kalite kontrollerini yaparlar. Elektriğin hayatımızda ne kadar temel bir yerde olduğunu anlatmaya gerek yok. Haliyle buradan da elektrik mühendisliğinin bir metot olarak akademide yer almasından beri rağbet gördüğünü ve fazla sayıda çalışma alanında işlerliği olduğunu söyleyebiliriz. 

Bu teknik eğitimi en kaliteli şekilde almak isteyenler yurt dışında elektrik mühendisliği eğitimi almayı hedef tahtalarına koyuyorlar. Avrupa’daki üniversitelerde, özellikle Almanya’da mühendislik bölümlerine çok yüksek oranda yatırım yapılıyor. Bu ülkedeki teknik okullar, dünya çapında yürütülen araştırmalar için merkez olarak kabul ediliyorlar. 

Darmstadt Teknik Üniversitesi, Almanya’da çok sayıda bulunan böylesi üniversitelerden sadece biri. Ama küçük bir farkla... 

Darmstadt Teknik Üniversitesi

Burası, yurt dışında mühendislik eğitimi almak için en iyi kurumlardan biri olarak gösteriliyor. Adından da anlaşılacağı üzere Darmstadt kentinde yer alan bu okul, dünyada kurulmuş ilk elektrik mühendisliği fakültesi olarak da biliniyor. Okulda Elektrik Mühendisliği ile birlikte Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Biyomoleküler Mekanik gibi bilimsel bölümlerin yanı sıra Psikoloji, Siyaset Bilimleri, Sosyoloji gibi bölümler de bulunuyor.

Darmstadt Teknik Üniversitesi ya da kısaca TU Darmstadt, Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir ve botanik bahçesi ile açık yüzme havuzuyla Darmstadt kentine renk katmaktadır. 1877 yılında kurulan Darmstadt Teknik Üniversitesi 1899 yılında doktora derecesinde eğitim verme hakkı kazanmıştır. 

TU Darmstadt’ta toplamda 25.889 öğrenci öğrenim görmekte ve bunların yaklaşık %18’ini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Ayrıca 2.593 kişilik öğretim kadrosu bulunan okula 253 kadın ve 56 erkek olmak üzere toplamda 309 profesör görev almaktadır. Toplamda 5 mevkide eğitim verilen üniversitenin 164 binası bulunmakta ve bu binalardaki 13 fakültede toplam 113 programda eğitim verilmektedir.

Darmstadt Teknik Üniversitesi 1883 yılında açtığı Elektrik Mühendisliği fakültesi ile dünyada Elektrik Mühendisliği alanında eğitim veren ve fakülte açan ilk üniversite olma ünvanını taşımaktadır. Albert Einstein’ın da bir sözünde önerdiği bu üniversiteden mezun olan insanların kazandığı 2 adet Nobel ve 2 adette Leibniz ödülü bulunmaktadır.

Bize Ulaşın
Yurt dışında eğitim, Avrupa’daki kaliteli mühendislik okulları ve konuya dair merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bize ulaşmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterli.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız