DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Dünya Sıralamasında İlk 1000'de Bulunan Üniversitelerde Okuyun!

Dünya sıralamasında ilk 1000'de bulunan üniversitelerde okumak, sandığınız kadar zor bir durum değil. Hem maddi açıdan hem de üniversite sınavı açısından çok daha iyi bir alternatif olan yurtdışı üniversiteleri, kaliteli eğitimleri ile ün salmıştır. Kariyerini doğru adımlarla yürümek isteyen çoğu kişinin tercihi olan yurtdışı okulları, her açıdan avantajlı bir eğitim planını bünyesinde barındırmaktadır.

URAP (University Ranking by Academic Performance) listesine göre ilk 1000’de yer alan okullarda okumak, size vizyonu geniş ve modern bir birikim sağlar. Kazandığınız birikim ile birlikte uluslararası arenada kendinize güçlü bir noktada yer bulabilirsiniz. Üstelik üniversite sınavı derdi olmadan, sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz bu okullar her açıdan sağlıklı bir tercihtir diyebiliriz. Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesinden bazılarını sizler için sıraladık.

Bologna Üniversitesi - İtalya

Bologna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Kurum 1088 yılında kurulmuş olup gelenekçi eğitim anlayışını modern metodlar ile sentezlemeyi başarmış, dünyanın en kaliteli ve köklü okullarından biridir. Bu köklü geleneğinin doğal bir sonucu olarak, İtalya’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Bologna Üniversitesi'nde eğitim; 11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi bünyesinde verilmektedir. Üniversitede 11.000’den fazla araştırma yapılmakta olup toplamda 400 patentin yanı sıra 147 adet finanse edilen araştırma projesi, 10 SIR (Genç Araştırmacıların Bilimsel Bağımsızlığı) projesi ve 7 bölümler arası Endüstriyel Araştırma Merkezi projesi yürütülmektedir.

Belgrad Üniversitesi - Sırbistan

Sırbistan’ın başkentinde bulunan Belgrad Üniversitesi, Avrupa'nın en sağlam okullarından biridir. İlk 1000'de yer alan kurum, başkent Belgrad'da bulunmaktadır. Belgrad Üniversitesi, 200 yıllık uzun tarihi boyunca her zaman öğrencilerinin ve toplumun yararını korumuş bir üniversitedir. Tüm mezunları ve öğretmenleri; ülkenin kültürel, bilimsel, eğitsel, politik ve ekonomik yaşamının gelişimine büyük katkıda bulunmuştur. Kurum, bugüne kadar toplamda 300.000 kişiye eğitim vermiştir. Üniversite bünyesinde 31 fakülte ve 13 enstitü bulunmaktadır.

Barselona Üniversitesi - İspanya

İnsanının sıcaklığı ve kendine has kültürü ile tanınan İspanya'da bulunan Barselona Üniversitesi, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için  bir araştırma merkezi niteliğindedir. Barselona Üniversitesi’nde araştırma ve teknoloji transfer faaliyetlerine toplam 100.228.728 € kaynak ayrılmıştır. Bu da eğitim ve öğretime ne kadar değer verildiğini göstermektedir. Ayrıca kurumda 5.381 bilimsel yayın ve 1.131 doktora tezi yayınlanmıştır.

Siz de dünya sıralamasında en iyi il 1000'de bulunan okullardan birinde eğitim almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız