DRAFT BLOG

Dünya Sıralamasında İlk 1000'de Yer Alan Üniversitelerde Sınavsız Eğitim

Dünya sıralamasında ilk 1000'de yer alan üniversitelerde sınavsız eğitim alabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış okumadınız, üniversite sınavına girmeden en kaliteli ilk 1000 okul arasında yer alan kurumlarda okumanız mümkün. Sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz bu okullar sınavsız eğitimlerinin yanında kaliteli ve saygın müfredatları ile de göz doldurmakta olup, yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerimiz için biçilmiş birer kaftandır diyebiliriz. Peki bu kurumlar hangileridir?

Jagiellonian Üniversitesi - Polonya
Jagiellonian Üniversitesi, Polonya’nın en eski yükseköğrenim kurumudur. Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. yılını kutlamıştır. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. Tarihte Rusya, Prusya, Avusturya işgalleri ve iki Dünya Savaşı atlatan üniversite, Polonya mirasını koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına katkıda bulunmayı sürdürmüştür.

Kharkov Politeknik Üniversitesi - Ukrayna
Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi - Azerbaycan
Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1919'da kurulan üniversitenin, en ünlü mezunları Azerbaycan'ın eski cumhurbaşkanları Ebulfez Elçibey ve Haydar Aliyev'dir. Üniversitenin ilk rektörü, Kazan Üniversitesi'nde eski bir cerrahi profesörü olan V.I. Razumovsky idi. 46 farklı ülkeden, farklı üniversiteler ile işbirliği içerisinde olan Bakü Devlet Üniversitesi, bu işbirlikleri ile de uluslararası arenada varlığını kanıtlamanın basamaklarını adım adım ilerletmektedir. 

Siz de sınavsız bir yurt dışı eğitimi almak ve hayallerinizdeki bölümü üniversite sınavı stresi olmadan okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız