DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Dünya Üniversite Sıralamasında En İyi 5 Üniversite

Yurtiçine kıyasla yurtdışı eğitim sadece sunduğu akademik özgürlüklerle ve sınavsız üniversite fırsatlarıyla değil aynı zamanda öğrencileri dünyada bulunan en iyi üniversitelerde okuma imkanıyla bir araya getirmesiyle de yüksek öğrenimlerini olabilecek en iyi seviyede tamamlamak isteyen pek çok kişinin tercihi olmuştur. 

Bu üniversitelerin arasında ilk sırada yer alan Harvard Üniversitesi, Amerika’da bulunmaktadır ve sadece bu ülkeye değil dünyaya da yön vermiş kişilerin arasından mezun olduğu bu üniversite Massachusetts eyaletinde bulunmaktadır. Dünyadaki en büyük kütüphanenin bulunduğu ve dizilere konu olan dedektiflik kurumu CSI’ın kurulduğu yer olan Harvard Üniversitesi bünyesinde 400 akademisyeni, 6.700 lisans öğrencisini ve 13.000 yüksek lisans öğrencisini bulundurmaktadır. Eski ABD Başkanı Barack Obama, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bu müthiş üniversitenin eski öğrencileri arasında yer almaktadır.

Yine ABD’nin Massachusetts eyaletinde yer alan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), dünyanın en iyi üniversiteleri arasında değinilmesi gereken ikinci kurumdur. Salman Rushdie gibi tanınmış isimlerin ders verdiği ve Noam Chomsky gibi akademisyenlerin yetiştiği bu kurum 1861 yılından bu yana eğitim ve öğretim alanındaki faaliyetlerini sürdürmektedir. Apollo 11’in astronotu Buzz Aldrin, BM Genel Sekreteri Kofi Annan, General Motors’un CEO’su Albert Sloan gibi dünyaca ünlü isimler bu kurumun mezunları arasındadır.

İngiltere’nin Oxford adlı kasabasında bulunan Oxford Üniversitesi’nin adını anmamak ise olmaz. Harvard’ın ve MIT’nin başarısına rağmen köklü geleneğini inatla sürdüren bir eğitim kurumu olan Oxford, bünyesinde 24.000 öğrenciyi bulunduran saygın ve eski bir eğitim kurumudur ve bu 24.000 öğrencinin %43’ü yurtdışı ülkelerinden geldiğinden dolayı da Türk öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Fizikçi Stephen Hawking, yazar Oscar Wilde ve J.R.R. Tolkien gibi ünlü isimler Oxford’un mezunları arasında yer almaktadırlar.

ABD’de bulunan Stanford Üniversitesi ise dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 4. sıradadır. Güneşin dört mevsim parladığı, cıvıl cıvıl yaşamıyla tanınan Kaliforniya eyaletinde bulunan bu üniversite psikoloji alanında dünyaca ün kazanmış, filmlere ilham konusu olmuş Stanford Hapishane Deneyi’nin yapıldığı eğitim kurumudur. Elon Musk, Larry Page ve John Kennedy gibi ölümsüzleşmiş isimlerin mezunları arasında olduğu Stanford Üniversitesi’nde aynı zamanda dünyaca ünlü heykeltraş Rodin’in en büyük koleksiyonlarından birisi bulunmaktadır.

Son olarak İngiltere’de bulunan Cambridge Üniversitesi'nden de bahsetmek gerekir. Bertrand Russell ve Ludwig Wittgenstein gibi ünlü felsefecilerin üniversitesi olan Cambridge aynı zamanda bilim dünyasına da Isaac Newton gibi isimleri kazandırmıştır. 1284 yılından bugüne değin eğitim veren üniversite yurtdışında kusursuz ve köklü bir üniversite almak isteyen öğrenciler için altın değerinde bir fırsat sunmakta ve akademik alanda parlak bir kariyer vadetmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız