DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Dünyanın En Eski Üniversiteleri: Bologna Üniversitesi

Avrupa eğitim tarihinin mihenk taşlarından biri olan Bologna Üniversitesi, 1088 yılında kurulmuş olup Avrupa’nın en eski üniversitesi unvanını elinde tutmaktadır. Neredeyse 1000 yıllık bir yüksek öğrenim geleneğinin sonucu olarak Bologna Üniversitesi, İtalya’nın ve hatta Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden biridir ve birçok başarılı üniversitenin bir referans noktası olarak ele aldığı Bologna Sistemi’nin doğum yeridir.

Sırasıyla Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini şehirlerinde kampüsleri bulunan Bologna Üniversitesi’nde eğitimin ve ders dışı aktivitelerin uygulandığı alanlar toplamı 1 milyon 162 bin 500 metrekareden fazladır. Bologna Üniversitesi, 85.000’e ulaşan öğrenci sayısıyla İtalya’nın en popüler eğitim kurumlarındandır ve bu popülerliğini kurumun 1000 yıllık geleneği, güçlü akademik kadrosu ve gelişmiş eğitim programlarına borçludur.

Bologna Üniversitesi’nde yüksek öğrenim; 11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi bünyesinde verilmektedir. Üniversitede 11.000’den fazla akademik araştırma an itibarıyla sürdürülmektedir. Toplamda 400 patentin yanı sıra 147 adet finanse edilen araştırma projesi, 10 SIR (Genç Araştırmacıların Bilimsel Bağımsızlığı) projesi ve 7 bölümler arası Endüstriyel Araştırma Merkezi projesi üzerine araştırma yapılmaktadır. Üniversite, bilimsel araştırma ve akademik fon açısından eşi benzerine dünya üzerinde rastlanmamış bir sisteme ve güvenilirliğe sahiptir.

Üniversitede toplamda 215 lisans, 110 yüksek lisans ve 41 doktora programı bulunur. Toplamda 71 uluslararası akademik derece programının 47’si İngilizce müfredatlıdır. Yani, Bologna Üniversitesi’nde hem İtalyancayı hem de İngilizceyi öğrenebilir, bu sayede dil bilmenin şart olduğu iş dünyasında kendinize vazgeçilmez bir yer edinerek hayat boyu sizi takip edecek verimli bir kariyerin tohumlarını atabilirsiniz.

Bologna Üniversitesi, dünyanın en köklü üniversitelerinden birisi olduğu için dünyanın dört bir yanından öğrenim görmeye ve öğretmeye gelmiş birçok öğrenciyi ve akademisyeni bünyesinde barındırır. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan üniversite bu sayede nadiren yabancılık çekeceğiniz, dünyanın tüm ülkelerinden insanlarla arkadaş olmanızı ve dünyaya onların gözünden bakmanızı sağlayacak ufuk açıcı bir kurum misyonunu görmektedir. Bu sayede okul, size dünyayı gezmeden insanlarını tanıma imkânı sunar.

Konum açısından da son derece huzurlu ancak eğlencesinden de hiçbir şey kaybetmemiş bir şehir olan Bologna’da bulunan okul, İtalya’nın pek çok merkezine yakındır. 

Akademik açıdan başarılı ve eğitim ortamı açısından tatmin edici bir deneyimi yaşarken İtalya’nın en güzel kentlerinden birisinde dünyadaki en popüler iki dilde öğrenim görüp Avrupa’nın en gelişmiş bilimsel imkanlara sahip laboratuvarlarında eğitim almak istiyorsanız, siz de Bologna Üniversitesi’ni tercih edin.

Dünyanın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi’nde kaliteli ve modern bir eğitim almak ve yurtdışında eğitim hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in kalifiye ve deneyimli eğitim danışmanlarımızla İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerinde görüşebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile, Bologna Üniversitesi’nin yeni öğrencisi siz olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız