DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi

QS Dünya Üniversite Sıralamaları ve Times Yüksek Öğrenim Dünya Sıralamaları gibi listelerde bulunan dünyanın en iyi 1000 üniversitesinden birinde okumak, bir çok öğrencinin okumak istediği kurumlar arasında yer almaktadır. Bu kurumlar belli başlı akademik kriterleri yerine getiren ve dünya sıralamalarında üst seviyelerde yer alan okullardandır. Uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olmak ve kariyerinizi sağlam adımlarla planlamak istiyorsanız dünyanın en kaliteli üniversitelerini tercih etmeniz oldukça akıllıca bir tercih olacaktır diyebiliriz. Peki bu okullar hangileridir? Ama gelin bu okullara geçmeden önce bu listeler tam olarak nedir önce onlardan bahsedelim.

QS Dünya Üniversite Sıralamaları - QS World University Rankings

Quacquarelli Symonds şirketi tarafından belli başlı bazı akademik kriterlere göre yapılan üniversite sıralamaları listesine QS Dünya Üniversite Sıralamaları listesi denmektedir. Sadece okul odaklı olmayın bölüm odaklı listeler de sunan QS, yurt dışında üniversite okumak isteyen kişiler için başarısı yüksek okulları referans göstermiştir. Uluslararası Sıralama Uzman Grubu (IREG) onayı alan tek uluslararası sıralama olan  QS sıralaması, Dünya Üniversiteleri ve Times Higher'ın Akademik Sıralaması ile birlikte dünyanın en çok okunan üç üniversite sıralamasından biri olarak görülmektedir.

Times Yüksek Öğrenim Dünya Sıralamaları - Times Higher Education World University Rankings

İngiliz menşeli bir liste olan Times Higher, THE şirketi tarafından 2010 yılından bu yana yıllık olarak üniversiteleri çeşitli akademik kriterlere göre sıralayan bir listedir. Times Yüksek Öğretim, uyguladığı metodolojiyi "sağlam, şeffaf ve sofistike" unsurları ile okulların akademik başarılarını harmanlayan bir sistem üzerinde çalışmaktadır. Üniversitenin özellikle baz aldığı kurumlar ise İngilizce müfredatlıdır.

En Kaliteli İlk 1000 Kurum

Akademik kriterleri göz önüne alındığında yüksek puan alan yurt dışı üniversiteleri arasında Bologna Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ljubljana Üniversitesi, Ostrava Teknik Üniversitesi, Charles Üniversitesi, Vilnius Üniversitesi, Letonya Üniversitesi, Barselona Üniversitesi, Eötvas Lorand Üniversitesi, Kaunas Teknoloji Üniversitesi vb. daha bir çok okul bulunmaktadır. Bu kurumlar birden fazla eğitim programına sahip olup aynı zamanda yüksek lisans ve doktora programlarını da öğrencilerine sunmaktadır.

Partner okullarımız hakkında çok daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca erken kayıt döneminden faydalanmak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız