DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Dünyanın En İyi Film Okullarından Biri: Varşova Film Okulu

Andrzej Zulawski gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin memleketi olan Polonya hem Avrupa’da hem de dünyada sinema dendiğinde akla gelen ilk ülkelerden birisi olmuştur. Ülkenin başkentinde bulunan Varşova Film Okulu ise gerek medya gerek de sinema alanlarında verdiği kusursuz ve vizyoner eğitimle tanınmaktadır. Varşova Film Okulu, Polonyalı yönetmen Slesicki ve aktör Boguslaw Linda tarafından 2004 yılında faaliyete geçirilmiş bir eğitim kurumudur. Dolayısıyla dünyanın en iyi film okullarından biri olma özelliği taşımaktadır.

Neden Varşova Film Okulu?

Varşova Film Okulu son derece kaliteli ve başarılı bir eğitim programına sahiptir. Uluslararası film yapımcılarının aktif bir şekilde görev üstlendiği bir eğitim kurumu olan Varşova Film Okulu, altyapısını sürekli geliştirmektedir. Ayrıca 35 mm dijital ve 3D olarak renove edilmiş bir sinema salonuna yatırım yapmıştır. Kino Elektronik ismiyle bilinen kampüsünde kendi sinemasına da sahip olan bu kurum sunduğu imkanların genişliği bakımından eşsizdir.

1964 yılında kurulan sinema salonu yakın zamanda renove edilmiştir ve çok sayıda konser, film etkinliği, festival ve düzenli tiyatro gösterimi olanağı sunmaktadır. Yurtdışında sinema okumak isteyen öğrencilerin ideali olan Varşova Film Okulu gerek medya gerek sinema alanlarına kusursuz bir şekilde hazırlanmanızı sağlayacak bir eğitim kurumudur.

Kurum aynı zamanda sanatsal, eğitsel ve meslekle ilintili sayısız etkinlik düzenlemektedir. Yüzlerce profesyonelin ders verdiği sayısız atölyeye ev sahipliği yapan Varşova Film Okulu aynı zamanda sayısız sosyal etkinliği de organize etmektedir. Jane Campion’dan Joe Eszterhas’a kadar topluma mal olmuş ve ün kazanmış bir çok sanatçıyı ve aktörü sık sık misafir eden okul, öğrencilerine başka bir kurumda bulunamayacak akademik imkanlar vaadeder.

2,600 metrekarelik bir kampüse sahip olan Varşova Film Okulu aynı zamanda çok sayıda karanlık odaya, post-prodüksiyon stüdyosuna ve üst düzey bir ses atölyesine ev sahipliği yapmaktadır. Polonya’nın imkan açısından en gelişkin okullarından birisi olan Varşova Film Okulu yurtdışından sık sık öğrenci kabul etmektedir.

Okula Dair Bilgiler

Hem Polonya’da hem de dünyada isim yapmış çok sayıda yönetmeni ve yapımcıyı yetiştirmiş bu okul, yeni medya alanında da profesyoneller yetiştirmektedir. Yurtdışında veya Polonya’da yönetmenlik, yapımcılık veya editörlük yapmış olan akademisyenleri bünyesinde barındıran Varşova Film Okulu, ülkedeki medya ve film endüstrisinin ardındaki en büyük güçtür. Bu gücü etkili bir şekilde kullanmayı başaran kurum adını dünyaya duyurmak isteyen öğrencilerine kapıyı açmış, mükemmelliği parolası bellemiştir.

Siz de Avrupa’nın ve hatta dünyanın en sağlam film okullarından biri olan bu akademide sinema eğitimi almak ve kayıt olmak için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız