DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Dünyanın En İyi Üniversitelerinde  Sınavsız Eczacılık Eğitimi

Eczacılık, tıp bilimini kimya ile ilişkilendiren klinik sağlık bilimidir ve ilaçların keşfi, üretimi, bertarafı, güvenli ve etkili kullanımı ve kontrolü ile görevlidir. Eczacılık uygulaması için ilaçlar, bunların etki mekanizmaları, yan etkileri, etkileşimleri, hareketliliği ve toksisitesi hakkında bilgi edinmek gereklidir. Aynı zamanda tedavi bilgisi ve patolojik sürecin anlaşılmasını gerektirir. Eczacıları çoğu zaman sadece reçetelerde yazan ilaçları alırken görürüz. Ancak eczacılık bilimi bundan çok daha fazlasıdır! Eczacılar ilaçların yan etkileri konusunda bilgi verir, diğer ilaçlarla etkileşimlerini analiz eder ve çok çeşitli faktörlere bağlı olarak insanların doğru ilaçları kullanmalarına yardımcı olurlar. Bunun yanı sıra, eczacılar günümüzün en büyük endüstrilerinden biri olan ilaç sektöründe yeni ilaçların geliştirilmesi ve test edilmesi gibi çok kritik görevlerde yer alırlar. Peki son derece önemli olan bu mesleğin bölümünü dünyanın en iyi üniversitelerinde sınavsız olarak okumak ister miydiniz?

Azerbaycan Tıp Üniversitesi
1919 yılında Bakü Devlet Ünversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi, birçok çalışma içerisine girmiş ve bugünkü yapılanmasını oluşturmuştur. 7 fakülte ile eğitim veren üniversitede 7500 öğrenci bulunmaktadır. Seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği üniversite modern ekipmanlarla desteklenen hastane ve klinikleriyle Avrupa standartlarında imkanlara sahiptir.  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıdan oluşmaktadır.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi
Kazan Devlet Üniversitesi, Moskova ve St. Petersburg'daki tıp üniversitelerinin ardından ülkenin en eski üçüncü tıp üniversitesi olup Kazan bölgesinde Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve Eğitim-Bilim Bakanlığı tarafından tanınan tek üniversitedir. Aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü AVICENNA Tıp Dizini listesinde de yer alır. ECFMG (ABD), AMG, GMC ve MCI gibi prestijli uluslararası tıp konseyleri tarafından da tanınmaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi
Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden biridir. Lodz Üniversitesi’nde tıbbi kadrolara sunulan güncel ve profesyonel eğitim sürekli geliştirilmektedir. Eğitim süreci, çeşitli topluluklar ve ulusal sağlık sistemlerine bağlı birimlerde çalışabilecek uzmanlar yetiştirmeye odaklanmıştır. Eğitim olanakları, Avrupa Birliği kapsamında Polonya hükümeti tarafından onaylanan kararların gereklerine uygun olarak güncellenmektedir. Polonya’nın 1 Mayıs 2004’te AB üyesi olmasından itibaren, LTÜ’den alınan akademik dereceler AB üyesi 25 ülkede otomatikman tanınmaktadır.

Siz de yurt dışında Eczacılık eğitimi almak istiyorsanız Draft Eğitim'in uzman ve deneyimli eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız