DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Tarih Eğitimi Almak İster Misiniz?

Tarih bilimi çok uzun zamandır insanoğlunun ekseninde olan bir bilimdir. Geçmiş aracılığı ile günümüzü anlama ve yorumlama sanatı olan Tarih bilimi çok değerli akademisyenler, tarihçiler ve eğitmenler yetiştirmiş son derece köklü bir bilimdir. Sosyal bilimlerin adeta prensi olan bu bilim köklü geçmişi ve akademik kuvveti dolayısıyla dünyanın dört bir yanından öğrencinin ilgisini çekmektedir. Şöyle bir durum da mevcuttur, tarih sık sık doğru anlaşılamayan ve objektif yorumlanamayan bir hal almıştır. Bu sebepten dolayı da bu bölümde eğitim görmek isteyen öğrenciler hangi okulda ve ülkede eğitim görmeleri gerektiğine iyi karar vermelidirler.

Tarih bölümü, Türkiye’de geçmişte büyük bir önem taşımasına rağmen günümüzde hak ettiği ilgiyi görmemektedir. Bu sebepten dolayı da Türkiye’deki tarih meraklısı pek çok öğrenci yurtdışında eğitim almayı kafaya koymuşlardır. Ancak yurtdışında alınacak eğitim konusunda dahi sağlıklı bir seçimin yapılması iyi bir eğitim açısından çok önemlidir. Draft Yurtdışı Eğitim olarak bu zorlu seçimde yanınızda olduğumuz için dünyadaki en iyi tarih bölümlerine sahip olan eğitim kurumlarını sizler için bir araya getirdik.

Johann Wolfgang Goethe Frankfurt Üniversitesi ve Tarih Eğitimi

Johann Wolfgang Goethe Frankfurt Üniversitesi halk arasında Frankfurt Üniversitesi olarak bilinmektedir. Almanya’nın Hessen eyaletinde bulunan Frankfurt kentinde kurulan bu üniversite 1914 yılında faaliyete geçmiştir. Kuruluş bakımından diğer üniversitelerden farklı olan üniversite, Frankfurt’un aydın ve zengin halkı tarafından kurulmuş ve bu sebepten dolayı da “Halkın Üniversitesi” ünvanına layık görülmüştür. Kurum, tarih konusunda son derece kapsamlı ve gelişmiş bir eğitim sağlamaktadır. Kurulduğu zamanlarda adı Frankfurt Main Üniversitesi olan kurumun adı 1932 yılında Frankfurt’lu ünlü şair Johann Wolfgang von Goethe’yi onurlandırmak adına değiştirilmiş ve Johann Wolfgang von Goethe Üniversitesi haline getirilmiştir.

Bologna Üniversitesi ve Tarih Eğitimi

Bologna Üniversitesi, Avrupa kültürünün kilometre taşları ve referans noktalarından birisi olarak kabul edilen fevkalade köklü bir üniversitesidir. 1088 yılında kurulan üniversite, Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Sahip olduğu köklü geçmişten dolayı Bologna Üniversitesi aynı zamanda İtalya’nın ve Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden birisidir.

Avrupa kültürünün en önemli merkezlerinden birisi olan Bologna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilmektedir. 1088 yılında kurulan okul aynı zamanda dünya üzerinde mevcut en donanımlı tarih eğitimlerinden birini bünyesindeki öğrencilerine sunmaktadır.

Dünyanın en kaliteli üniversitelerinden birinde eğitim almak artık çok kolay. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek yurtdışında okul okumanın şartları ile ilgili görüşebilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız