DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Dünyanın En Kaliteli İlk 1000 Üniversitesi Hangileridir?

URAP (University Ranking by Academic Performance) listesine göre dünya sıralamasında yer alan dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi açıklandı. Bu okullar kaliteli ve prestijli bir öğrenimin olanağını sunmaktadır. Yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin merak ettiği ve kayıt yaptırmak istediği en kaliteli ilk 1000 üniversite arasında oldukça uygun maliyetli okullar da bulunmaktadır. Öğrenim maliyetlerinin neredeyse yurtiçindeki özel okullara denk düştüğü bu saygın okullar, dünyanın en kaliteli eğitimini öğrencilerine vermektedir. Akademik kadrosu ile de göz dolduran okullar, yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen üniversitelerdendir. Başarılı  bir kariyer ve eğitim için tercih edilmesi gereken dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi olan bu saygın okulları sizler için derledik.

Dünyanın En İyi Ve En Kaliteli İlk 1000 Üniversitesi

  • Bologna Üniversitesi: 1088 yılında kurulan Bologna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul görmüş, kaliteli bir okuldur. İtalya’da bulunan üniversite, dünyanın en iyi ilk 1000 okulu arasında başı çekmektedir. Kendine has doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve gelenekleri ile Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan İtalya’da alacağınız kaliteli bir yurtdışı eğitimi, sizi her açıdan donanımlı bir öğrenci yapacaktır. Bologna Üniversitesi, yurt dışı eğitimi için en kaliteli okullardan biridir.
  • Charles Üniversitesi: 1348'de kurulan Charles Üniversitesi, dünyanın en köklü okullarından biridir. Çekya’nın ve hatta dünyanın en sağlam üniversitelerinden biri olan kurum, 17 fakültede eğitim olanağı sunmaktadır. Diş Hekimliği, Eczacılık ve Tıp gibi alanlarında dünyanın en iyi eğitimini veren okulun akademik personeli,  CERN programı dahil olmak üzere pek çok araştırma projesine katılmıştır.
  • Vilnius Üniversitesi: 1579'da Litvanya’da kurulan Vilnius Üniversitesi, Doğu ve Orta Avrupa’nın en eski kurumlarından biridir. Litvanya’nın en büyük araştırma merkezi olan okul, kaliteli ve başarılı eğitimi ile dikkat çekmektedir. Mühendislik bölümlerinden Tıp eğitimine, İngiliz Dili ve Edebiyatı programından, Müzik bölümüne kadar pek çok alanda eğitim veren okul, yetenekli öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.
  • Barselona Üniversitesi: Avrupa’nın en kendine özgü ülkelerinden biri olan İspanya’da bulunan Barselona Üniversitesi, dünyanın en başarılı ilk 1000 okulu arasında yer alan bir diğer okuldur. Kozmopolit ve sosyal yapısı ile dikkat çeken okulun müfredatı, Avrupa’nın en kaliteli müfredatlarına sahiptir. Araştırma faaliyetleri açısından da kaliteli işler çıkaran okul, pek çok bölümü de bünyesinde barındırır.

Yurt dışında bulunan dünyanın en sağlam ve kaliteli ilk 1000 üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Avrupa’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan okullardan birine kayıt yaptırmak sizi her açıdan besleyecektir diyebiliriz. Kaliteli bir kariyer ve eğitim için uzman eğitim danışmanlarımız ile yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız