DRAFT BLOG

Dünyanın En Köklü Üniversitelerinde Eğitim Alın

Dünyanın en köklü üniversitelerinde eğitim almak, pek çok öğrencinin hayalidir diyebiliriz. Yurtiçi üniversitelerine kıyasla, yurtdışında bulunan okulların avantajları çok daha fazladır. Dolayısıyla iyi bir kariyer için tercih edilmesi gereken yurtdışı okulları, öğrenciyi donanımlı bir birey olarak yetiştirmektedir. Dünya sıralamalarında en üst sıralara çıkan yurtdışı okullarında alınacak bir eğitim, her türlü avantajı da bünyesinde barındırır.

Avrupa, özellikle yaptığı eğitim reformları ile dikkat çeken bir yerdir. Avrupa’da bulunan dünyanın en kaliteli ve köklü üniversiteleri, bugün pek çok öğrenciye vizyonu geniş bir eğitim modeli sunmaktadır. Pek çok avantajı bünyesinde barındıran bu kurumlar, pek çok bilim adamı, siyasetçi, edebiyatçı ve doktoru da dünyaya kazandırmıştır.

Dünyanın En Köklü Üniversiteleri Hangileridir?

Dünyanın en köklü üniversiteleri bugün pek çok Avrupa ülkesinde yer almaktadır. Köklü tarihi ile öne çıkan bu kurumlar, modern eğitim metodlarını sentezleyen bir müfredat ile öğrencisine eğitim vermektedir. Dünyanın pek çok yerinden öğrenciyi bünyesinde barındıran bu saygın okullarda eğitim almak artık pek de zor değildir. Hem maliyetler açısından hem de öğrenciyi zorlayan diğer durumlar açısından inceleyecek olursak, yurtdışı okulları tercih edilmesi gereken eğitim kurumlarıdır. Bu üniversitelerin çoğuna lise diploması ile kayıt yaptırmanız da mümkündür.

Bologna Üniversitesi

1088 yılında kurulan Bologna Üniversitesi, köklü üniversiteler denilince akla ilk gelen kurumlardan biridir. Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak görülen kurum, İtalya’da bulunmaktadır. Üniversitede eğitimler  11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi çatısında verilmektedir. Eğitim dilinin İtalyanca olduğu kurum, yabancı dilini geliştirmek isteyen pek çok kişi için de cazip bir okuldur.

Belgrad Üniversitesi

Yaklaşık 200 yıllık tarihi ile ün salmış Belgrad Üniversitesi, Sırbistan’ın en önemli eğitim kurumlarından biridir. Bilimsel araştırmalara ön ayak olan okul, bugüne kadar toplamda 300.000 kişiye eğitim imkanı tanıyarak onları kaliteli bir şekilde yetiştirmiştir. Eğitim dili Sırpça ve İngilizce olan okul özellikle Tıp alanında saygın bir eğitim modeli uygulamaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi

Kardeş ülke Azerbaycan’da bulunan Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan’ın en eski okuludur. 1919 yılında kurulmuş olan kurumda çok sayıda lisans, yüksek lisans ve doktora programı bulunmaktadır. Azerbaycan Türkçesi’nin dilimize olan benzerliği göz önüne alındığında Azerbaycan üniversiteleri, eğitim dili açısından avantajlı bir konumdadır.

Charles Teknik Üniversitesi

Eğitim dili İngilizce olan Charles Teknik Üniversitesi, 1348’de kurulmuştur. Dünyanın en eski okulları arasında bulunan kurumun eğitimi dünyanın önde gelen araştırma kurumlarına da konu olmuştur. CERN araştırma programına dahil olan okulun akademik personeli de, oldukça saygın ve kaliteli kişilerden oluşmaktadır.

Dünyanın en iyi okullarında kaliteli bir eğitimi saygın bir müfredat ile almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Alanında kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız, size bu konuda çok iyi referanslar sunacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız