DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Dünyanın En Okumuş 10 Ülkesi Sıralamasının 1 Numarası Olan Rusya'da Eğitim

Dünyanın en okumuş 10 ülkesi sıralamasının 1 numarası olan Rusya'da kaliteli bir yurt dışı eğitimi almak ister miydiniz? Cevabınızı duyar gibiyiz: Evet! Köklü üniversitelere ev sahipliği yapan Rusya, yurt dışında kaliteli bir eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biridir. Özellikle Rusya'nın öğrenci dostu maliyetler sunması da, Türk öğrencilerimizi bu güzel ülkeye yönlendirmektedir diyebiliriz. Ayrıca Rusya üniversitelerinden alacağınız diplomalar, Avrupa Birliği ve dünyanın geri kalanında geçerlidir. Türkiye'de de YÖK tanınırlığı mevcut olan bu saygın kurumlar, mezun olduktan sonra kendi ülkenizde iş bulma potansiyelini de oldukça yükseltmektedir.

Rusya'da eğitim almak, İngilizce, Almanca gibi dillerden sonra en çok konuşulan dillerinden biri olan Rusça'yı yerinde öğrenme ve geliştirme olanağı tanımaktadır. Bu da sizi her zaman rakipleriniz arasında bir adım ileri çıkaracak bir durumdur. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen yüz binlerce yabancı öğrencinin eğitim aldığı bir ülke olan Rusya, Avrupa standartlarında verdiği modern eğitimleri ile de ün salmıştır. Peki Rusya'nın en iyi üniversiteleri hangileridir?

Köklü Geleneği İle Moskova Devlet Üniversitesi

1755’te kurulan Moskova Devlet Üniversitesi, Rusya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Moskova Devlet Üniversitesi, her yıl 4.000 kadar uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencisini kabul etmektedir. Dünyanın her bölgesinden rağbet gören kaliteli bir üniversitedir. Kurumun okul başvuruları genelde 15 Ocak’ta başlayıp okula göre değişmekle beraber 15 Temmuz ya da 15 Eylül’e kadar devam etmektedir. Okulda  yüksek lisans ve doktora yapmak mümkündür ve yüksek lisans programının süresi, bölüme göre değişmekle beraber genelde 2 yıldır.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi İle Prestijli Bir Sivil Havacılık Eğitim İmkanı Yakalayın

Rusya’da Sivil Havacılık eğitimi alınabilecek okulların başında  başkent Moskova’da bulunan Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi gelmektedir. Bünyesinde 285 öğretmenin bulunduğu, 26 doktorun ve 170 bilim adamı adayının eğitim verdiği okulda 4.500 kadar öğrenciye eğitim verilmektedir. Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde Rusya üniversitelerinin çoğunda olduğu gibi ilk yılda bir hazırlık eğitimi verilmektedir. Zira üniversitenin eğitim dili Rusça’dır.

Lise Diploması İle Tıp Eğitimi: Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Sadece lise diploması ile kayıt olup Tıp eğitimi alabileceğiniz Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, Rusya'nın en saygın okullarından biridir. Kazan Devlet Üniversitesi, Moskova ve St. Petersburg'daki tıp üniversitelerinin ardından ülkenin en eski üçüncü tıp üniversitesidir.  Eğitim faaliyetleri 9 fakültede 65 bölüm bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Rusya'da saygın ve uygun bütçeli bir yurt dışı eğitimi almak ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız