DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Düsseldorf'ta Yaşam

Genel Bilgiler

Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir.      

Ren Nehri kıyısında kurulmuş olan şehir, adını Ren Nehri’ne akan Düssel Nehri’nden almaktadır. Güneyinde Köln, kuzeyinde ise Ruhr Bölgesi yer alır. Nehrin iki kıyısına yerleştirilmiş olan şehrin Altstadt bölgesi Old Town (eski şehir) olarak bilinen ve en çok turist alan bölgesidir. 

Almanya’nın en kalabalık 7. şehri olan Düsseldorf, büyük şirketlerin genel merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, Avrupa’nın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Bu anlamda kariyer fırsatları açısından da önemli bir merkezdir.

Konaklama

Şehir konaklama açısından uygun birçok bölgeye sahiptir. Bunlardan şehir merkezine uzaklıkları bakımından en çok tercih edilenleri, District 1, Stadtmitte, Altstadt ve Carlstadt’dır. Ayrıca Königsallee Bulvarı, Düssaltal, Lohausen de konaklama açısından tercih edilebilecek bölgelerdendir. 

Düsseldorf’ta birçok öğrenci Flingern veya Bilk gibi alternatif bölgelerin atmosferini tercih etmektedir. Bu bölgeler uygun fiyatlı konaklama imkânı sağlamaktadır. Bir diğer popüler bölge ise Pempelfort bölgesidir. Öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir bölge olmasına rağmen bu bölgede konaklama maliyetleri oldukça yüksektir. 

Ulaşım

Şehirde ulaşım metro, tramvay ve otobüs ile sağlanmaktadır. Toplu taşıma araçları için biletler otomatlardan veya büfelerden temin edilebilmektedir. Biletler kullanımdan önce okutma işleminden geçirilmelidir. 

Alınan biletler lokasyona ve süresine uygun olacak biçimde dilediğiniz sıklıkta kullanılabilmektedir. Kısa mesafe tek yönlü biletlerin yanında günlük biletler de satılmaktadır. Günlük biletlerin süresi gece saat 3’te sona erer.

Yeme-İçme

Düsseldorf mutfağında genel olarak et ürünleri ve deniz ürünleri ağırlık göstermektedir. Fakat Türk nüfusunun yoğun olması nedeniyle Türk mutfağı da seçenekler arasında yer almaktadır. Şehrin pek çok yerinde Türk mutfağından ürünler sunan restoranlar bulabilirsiniz.

Alman mutfağı açısından Düsseldorf’un yerel lezzetlerinden en bilinenleri, dana etiyle hazırlanan Flönz adlı yemek, bezelye çorbası olarak bilinen Aazezupp, sirkeli ve kavrulmuş bir tür biftek olan Rhenish Sauerbraten, farklı bir midye türü olan Mussels Rhenish-style’dır. Ayrıca kırmızı meyvelerden yapılan hafif bir tatlı olan Rote Grütze de Düsseldorf’un yerel tatlılarındandır. 

Düsseldorf, yemeklerinin yanı sıra hardalıyla dünyaca ünlüdür.

Avrupa’nın en kalabalık Japon nüfusuna sahip 3. şehri olması nedeniyle Japon mutfağı Düsseldorf’ta karşılaşabileceğiniz dünya mutfaklarındandır. Japon mutfağı haricinde İtalyan, Fransız, Kore ve İspanyol restoranlarına da sık sık rastlanmaktadır.

Sosyal Aktiviteler

Avrupa’nın kültür ve sanat açısından en önemli şehirlerinden biri olan Düsseldorf’ta çok sayıda müze, anıt, heykel ve çeşmeye rastlanmaktadır. Bunlardan en önemlileri, edebiyat tarihinin önemli isimlerinden biri olan Goethe adına açılmış olan Goethe Müzesi’dir. Aynı zamanda Goethe’nin evi de bu müzenin yanında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, dünyaca ünlü Klasik ve Özel Yapım Araba Müzesi de Düsseldorf’tadır.

Döneminin mimarisini yansıtan Benrath Sarayı ve Ratinger Kapısı da şehrin tarihi dokusunu besleyen yapılardır. 

Ayrıca Japon mahallesi gibi hem alışveriş yapıp hem de farklı kültürleri yaşayabileceğiniz mekanlar da Düsseldorf’a giden ziyaretçiler tarafından sık sık tercih edilmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız