DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Eğitim Danışmanlığı Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt dışında eğitim almak isteyen üniversite öğrencisi adaylarını önemli bir araştırma ve karar süreci beklemektedir. Öğrenciler, en iyi yurt dışı okullarını belirleyebilecek yetkinliğe ulaşmak ister. Yurt dışı eğitimini kendi şartlarına göre en rahat nerede okuyabileceğini kavramak, yaşam ve eğitim giderlerini hesaplamak öğrenciler için önemli süreçlerin başında gelmektedir. Bu süreçte, en azından ilk elde, kişilerin kafa karışıklığı yaşamaları, kararsız durumlarda kalmaları da muhtemeldir. Bu yüzden, bu konuları araştırmak isteyen kişilerin pek çoğu, uzman eğitim danışmanlığı hizmeti veren eğitim danışmanlığı firmalarından yardım almaktadır.

Nelere Dikkat Etmeli?

Eğitim danışmanlığı da bir tür hizmet olup, bu hizmeti verenlerin niteliği de kendi içlerinde değişkenlik göstermektedir. Nasıl ki üniversite eğitimi için gidilecek okulu belirlemek için bir araştırma, değerlendirme gerekliyse, hizmet alacağınız eğitim danışmanlığı firmaları hakkında da bir araştırma yapmanız zaruridir. Çünkü her kurum ve kuruluşun çalışma, hizmeti ele alma biçimi farklıdır. Her kurumun güvenilirliği, başarı oranı ve memnun edebilirliği değişkendir. 
Peki bu meselelerde üzülmemek için, sizin standartlarınıza uygun bir eğitim danışmanlığı firması seçerken nelere dikkat etmeli?

Firmaların Ücret Politikaları

Öğrencilerin danışmanlık firması tercihi yaparken dikkate almaları gereken ilk konu danışmanlık ücretleridir. Danışmanlık hizmeti veren firmalar, ücretlerini belirlerken üç ana yol kullanmaktadırlar. Bunlardan ilkinde firma, danışmanlık ücretinin tamamını öğrenciden alır. İkinci olarak, danışmanlık ücreti öğrencinin kaydının yapılacağı üniversiteden alınmaktadır. Üçüncü kısımda ise firmalar, danışmanlık ücretinin bir kısmının öğrenciden, bir kısmının da üniversiteden alırlar. Eğitim danışmanlığı hizmeti için ödeyeceğiniz ücreti baştan biliyor olmanız, sürpriz maliyetlerle karşılaşmamanız açısından son derece önemlidir. 

Danışmanlık Firmasının Tanınırlığı

Birlikte çalışacağınız eğitim danışmanlığı firmasının bilinir, güvenilir ve profesyonel bir firma olması en çok dikkat etmeniz gereken kıstastır. İnternet sayesinde bu firmalar hakkında pek çok veriye, yoruma, gözleme ulaşmanız da mümkündür. Bu konuda kısa bir araştırma yapmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Eğer ki Draft Eğitim’in tanınırlığını merak ediyorsanız çekinmeyin, araştırın. İsterseniz internet sitemizde yer alan “Başarı hikayeleri” bölümündeki yorumları okuyabilirsiniz.

Danışmanlık Firmasının Başvuru Yapabildiği Okullar

İyi bir danışmanlık firması seçmiş olabilirsiniz fakat bu kurum sizin hayal ettiğiniz, düşlediğiniz okullarla çalışmıyor olabilir. Bu son derece önemli bir husustur. Size hiç uymayan bir kültürde üniversite eğitimi almak mı isterdiniz, yoksa öğrencilik hayatınızı doyasıya yaşayabileceğiniz bir ülkede size uygun bir bölümde mi okumak isterdiniz? O yüzden danışmanlık firmalarının araştırmasını yapmaya başlamadan önce hangi ülkelere gitmek isteyebileceğinizi, o ülkelerdeki hangi okullara başvuru yapmak isteyebileceğinizi ortalama olarak belirlemiş olmalısınız. Öyle olmalı ki istediğiniz hizmeti verimli bir biçimde alabilin. 

Bize Ulaşın

Draft Eğitim Danışmanlığı, uzman kadrosuyla tüm yurt dışı eğitimi ihtiyaçlarınızın başından sonuna danışmanlık ve yol arkadaşlığı konusunda yanınızdadır. Sorularınız varsa, uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunu yapmak için internet sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız