DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Eğitim Masrafları: Yurt içi vs Yurt dışı

Eğitim masrafları yurt dışı ve yurt içi ile kıyaslandığında, yurt dışında bulunan okullar daha uygun fiyata gelmektedir. Üstelik bu okullar dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olup, kaliteli bir kariyerin de ilk basamağı konumundadır. Özellikle Avrupa okulları bu minvalde oldukça düşük ücretler sunmaktadır. Bunun yanı sıra kardeş ülke Azerbaycan da yine aynı şekilde uygun bir öğrenim ücreti ile okuyabileceğiniz üniversiteleri bünyesinde barındırmaktadır. Sadece üniversite harçlarının uygunluğu yeterli bir durum değildir elbette. Bahsedeceğimiz üniversiteleri içinde barındıran ülkeler de öğrenci dostu olması ile bilinen ülkeler arasında yer almaktadır. Örneğin; Polonya, Macaristan, Makedonya ve Ukrayna gibi ülkeler yaşam maliyetleri açısından da oldukça uygun ülkeler arasında yer almaktadır. Peki burada bulunan okullar hangileridir? Ve yıllık ücretleri ne kadardır?

Ukrayna'nın En İyi Okullarından Biri: Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi, Avrupa'da uygun bir fiyat ile okuyabileceğiniz üniversitelerden biridir. Bu saygın kurum dünyanın en iyi 1000 üniversitesi listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Kiev Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir. 4 yıllık eğitim alabileceğiniz bu saygın kurumun yıllık eğitim ücretleri yaklaşık 2000 Dolar'dan başlamaktadır. Özellikle yurt dışında mühendislik eğitimi almak istiyorsanız bu saygın kurum sizin için oldukça ideal bir okuldur.

Bilim İnsanlarını Yetiştiren Bir Kurum: Bakü Devlet Üniversitesi

Kardeş ülke Azerbaycan'da bulunan Bakü Devlet Üniversitesi, pek çok bilim insanını mezun etmiş olan bir okuldur. Azerbaycan‘ın en eski ve saygın Üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi, 1919 yılında kurulmuştur. 1934 yılında Azerbaycan genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği yönetimi, Azerbaycan'da okumak isteyenlerin sayısını yeniden artırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur. Pek çok programda eğitim alabileceğiniz kurumun yıllık eğitim ücretleri 1200 Dolar'dan başlamaktadır.

Gördüğünüz üzere eğitim ücretleri yurt içi okullarına kıyasla neredeyse aynı ve hatta daha uygundur diyebiliriz. Daha pek çok bu minvalde okul bulunmaktadır. Kaliteli ve uygun yurt dışı okulları hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız