DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Tüm İrlanda İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Eğitim Vizesi Almak Sanıldığı Kadar Zor mu?

Eğitim vizesi, yurt dışı ülkelerine eğitim amaçlı gidecek ve orada belirli bir süre kalacak kişilere verilen bir vize türüdür. Öğrencinin ilgili ülkede konaklayacağı zamana göre kısa süreli ve uzun süreli eğitim vizeleri bulunmaktadır. Farklı ülkelerde farklı isimler altında olabilse de her Avrupa ülkesinin kendine özgü bir eğitim vizesi bulunmaktadır. 

Vize başvuru süreçleri, yurt dışı seyahatinin en sıkıntılı kısmı olarak görülebilir. Zordur, karmaşıktır, değişkendir, bir anda beklemediğiniz detaylar hakkında yanıt ve çözüm üretmeniz gerekebilir. Bir açıdan eğitim vizesini almak zordur demek o kadar da yanlış bir önerme sayılmaz. İş hele ki o ülkede konaklamanıza, uzunca bir süre kalmanıza varıyorsa, ele alınması gereken ve hiç hata yapılmaması gereken bir yığın detay vardır. 

Ama Korkmayın!

Gerçekten de korkmayın. Çünkü vize başvuru işlemlerini kendi başınıza yapmak zorunda da değilsiniz artık açıkçası. Vize başvuruları o kadar girift, karmaşık süreçler halindedir ki geçen zaman içerisinde adeta kendine has yöntemleri ve bir çeşit “bilimi” oluşmuştur. Vize başvurularını kitabına uygun bir biçimde yapmak, başvuruları olumlu sonuçlandırmak profesyonel bir çalışma alanı haline gelmiştir. Bunun akabinde de, vize başvurularınızı kolaylaştırmak için gündelik olarak çalışan vize danışmanlık firmaları ortaya çıkmıştır. 

Zamanla büyüyen bir sektör olarak vize danışmanlık firmaları kısa sürede ne kadar hayati bir görev üstlendiklerini ortaya koymuştur. Önerdikleri hizmet kısaca şu; bir hayli yoğun ve stresli geçmesi muhtemel olan vize başvuru süreçlerinizi bu firmalar sizin yerinize üstlenirler. Vize başvurusunda size gerekli olan evrakları eksiksiz doldurduğunuzdan, her prosedürü doğru bir şekilde tamamladığınızdan emin olurlar ve başvurunuzu sizin yerinize yaparlar. Siz de bu süreçte seyahat planlarınızı çok daha rahat planlayabilirsiniz. 

Yardım Almaktan Geri Durmayın! Bize Ulaşın!

Yurt dışı eğitimine dair her konuda size uzman danışmanlık hizmeti sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı şekilde vize başvurusu konusunda aklınıza takılan veya sizi “sıkıntıya sokan” detaylarla ilgili de size yardımcı duymaktan mutluluk duyarız. Böyle bir profesyonel vize danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız online iletişim formumuzu doldurabilir veya bir diğer firmamız olan Re-Vize Danışmanlık’ın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız