DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Eğitim Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

Eğitim vizesi nedir? Nasıl alınır? Sonunda karar verdiniz ve eğitiminizi yurt dışında tamamlayacaksınız. İstediğiniz okuldan da onay geldi. Peki yurt dışı eğitiminiz için vize almak zor mu? Ne gibi evraklar hazırlanması gerekiyor? Her ülke öğrenci vizesi istiyor mu?

Eğitim Vizesi Nedir?

Eğitim vizesi ya da bir diğer tabiri ile öğrenci vizesi, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken bir vize türüdür. Ülkemizden en çok Schengen eğitim vizesine başvuru yapılmaktadır. Schengen eğitim vizesi, Avrupa'da bulunan birçok ülkeye giriş ve çıkış sağlayan çok kapsamlı bir vize türüdür ve istenilen belgeler toplanırken titiz davranılması gerekmektedir. 

En Çok Başvurulan Schengen Eğitim Vizeleri Hangileridir?

Bunlardan ilki Almanya'dır. Almanya’da eğitim hayatınızı hangi kapsamda sürdüreceğinize bağlı olarak dört başvuru kategorisi bulunmaktadır. Bunlar Erasmus+, Dil Kursu, Burslu Üniversite ve Burssuz Üniversite kategorileridir. Başvuru evraklarınıza bağlı olarak sizden Bloke Hesap veya masraflarınızı karşılayabileceğinize dair bir taahhütname istenebilir. 

İkinci Olarak Fransa Eğitim Vizesi

İkinci olarak Fransa gelmektedir. Fransa’da eğitim aldığınız sürece masraflarınızı bir sponsor yardımıyla veya hibe/burs alarak yahut aile yardımıyla karşılayabilirsiniz. Masraflarınızı size sponsor olan bir kişi karşılayacaksa, bu taahhüt sponsorunuzun banka hesabında bulunan meblağ ile belgelenecektir. Üçüncü olarak İtalya gelmektedir. İtalya eğitim vizesi, üniversite eğitimi, yüksek lisans, uzun süreli dil kursu vb. kapsamında İtalya’da uzun süreyle konaklayacak kişilerin alması gereken bir vize türü olup D tipi vize kategorisindedir. D tipi olması nedeniyle turistik ve ticari vizelerden ayrı ve daha karmaşık bir prosedüre tabidir.

Eğitim Vizesi Almak Zor mu?

Aslında öğrenci vizesi almak sanıldığı kadar zor değil ancak süreç içerisinde mutlaka dikkatli olunması gerekmektedir. Sizden istenen evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı ve bu şekilde ilgili konsolosluğa teslim edilmelidir. Bunun için bir vize danışmanlık firması ile görüşebilirsiniz. Bu firmalar sizin adınıza tüm süreci yöneterek ihtiyacınız olan tüm belgeleri sizin adınıza tamamlamaktadır ve teslim etmektedir.

Eğer yurt dışı eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak ve eğitim vizesi başvurusunda bulunmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak her iki koşulda da yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız