DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Eğitimde Devam Şartı Aramayan Üniversiteler ve Bölümleri

Eğitimde devam şartı aramayan üniversiteler ve bölümler, özellikle yurt dışında okul okumak isteyen pek çok kişinin merak konusu olmuştur. Yurt dışı üniversiteleri kaliteli eğitimlerinin yanında, öğrencilerine sağladığı kolaylıklar ile de bilinmektedir. Bu noktada üniversite hayali kuran pek çok kişinin, başka bir ülkede okul okuması durumu her açıdan daha avantajlıdır diyebiliriz. Özellikle mevcut konumunu değiştirmeden yurt dışında bir üniversiteden diploma almak isteyen pek çok kişinin başvurduğu eğitim modeli elbette uzaktan eğitimdir. Uzaktan eğitim ile devam zorunluluğu bulunmadan, sadece bulunduğunuz yerden üniversite okuyabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Nedir? Ne İşe Yarar?

Uzaktan eğitim; birçok çalışan ya da olduğu konumu değiştirmek zorunda kalmak istemeyenler için avantaj sunan yeni bir eğitim konseptidir. Uzaktan eğitimde devam zorunluluğu bulunmaması, belli bir rehavet yaratsa da planlı, programlı ve sistemli çalışan kişiler için bu durum söz konusu olmayacaktır. Uzaktan öğrenim özellikle çalışmak zorunda olan ve çalışma hayatının yoğunluğundan dolayı üniversite eğitimine devam edememiş kişiler için önemli bir fırsattır. Uzaktan eğitimin sunduğu en önemli avantajlardan biri ise bu eğitimi yurt dışında alabilme imkanıdır.  Kaliteli ve uluslararası standartlar çerçevesinde eğitim almak isteyenler için çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Hangi Bölümleri Hangi Üniversitelerde Okuyabilirim?

Yurt dışında uzaktan eğitim denince akla ilk gelen okullardan biri Makedonya'nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi'dir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Hukuk'tan Psikoloji bölümüne, İktisat'tan Bilişim Mühendisliği'ne ve Mimarlık bölümüne kadar pek çok seçenekte uzaktan eğitim alabilirsiniz.

Makedonya'daki okullardan biri olan Fon Üniversitesi, yine yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz ve devam zorunluluğu olmayan saygın kurumlardan biridir. Özellikle Bilgisayar Mühendisliği okumak isteyen ve uzaktan eğitimle meslek sahibi olmayı düşünenler için  Fon Üniversitesi güzel fırsatlar sunmaktadır. Fon Üniversitesi, aynı zamanda oldukça rağbet gören Hukuk programında Makedonya’nın uzaktan eğitim şansı sunan bir diğer üniversitesi olup, 2003 yılında başkent Üsküp’te kurulan ilk özel üniversitedir.

Peki Uzaktan Yüksek Lisans Yapabilir miyim?

Yurt dışında bulunan çoğu üniversitede, yüksek lisans programında uzaktan öğrenim alabilirsiniz. Yurt dışında bulunan üniversitelerden uzaktan eğitim alarak akademik diploma sahibi olmak, yurt dışına çıkma imkanı olamayan fakat uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomaya sahip olmak isteyen bir çok öğrenci için sağlıklı bir alternatiftir. Yurt dışında pek çok köklü üniversite uzaktan eğitim lisans programı sunmaktadır. Yine Makedonya'da bulunan Struga Üniversitesi, yurt dışında uzaktan öğrenim görebileceğiniz en kaliteli okullardan biridir. Ukrayna’nın Odessa kentinde yer alan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi de uzaktan eğitim fırsatı sunmaktadır. Son derece gelişmiş bir eğitim veren ve Avrupa standartlarının tümünü bünyesinde barındıran üniversite, yüksek lisans anlamında uzaktan eğitim alma isteğinde olan öğrenciler için olabilecek en iyi seçeneklerden birisidir.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız