DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Eğitimin Yanı Sıra Güzellikleriyle Sizi Büyüleyecek Avrupa Şehirleri

Avrupa, eğitim-öğretim, sanayi, ekonomi alanında dünya devlerinden biridir. Dolayısıyla pek çok kişi hem okumaya hem  yaşamaya hem de turistik amaçla gezmeye gitmektedir. Avrupa ülkelerinin şehirleri dillere destan güzellikleri ve tarihi ile büyülemektedir. Pek çok önemli mimari yapıyı ve arkeolojik kalıntıları da bünyesinde barındırdığı için, gidip görülmesi gereken yerlerin başını çekmektedirler. Eğitimin yanı sıra güzellikleri ile sizi büyüleyecek Avrupa şehirlerini bu yazımızda sizler için derledik.

Büyüleyici Yaşam Tarzı İle Berlin

Dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Berlin yaklaşık 3,5 milyonluk nüfusuyla Almanya’nın en kalabalık şehirlerinden biridir. Ayrıca Avrupa’nın kültürel, politik ve ekonomik anlamda en önemli başkentlerindendir. Burada Kuzey Amerika, Güney Amerika, Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Güney Afrika ve daha birçok bölgeden gelmiş insanlarla tanışmanız mümkün. Ayrıca Almanya genel olarak Türk nüfusunun oldukça yüksek olduğu bir yer olduğu için, yabancılık çekmeyeceğiniz ülkelerin başında gelmektedir.

Şehir, tarihi yapılarının dışında dünyaca ünlü festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Ekim ayında düzenlenen ve 13 yıldır tüm şehri bir ışık şölenine çeviren Işık Festivali burada yer almaktadır. Spree Nehri tarafından ikiye bölünmüş olan şehirde sosyal aktivitelere doyabileceğinizi söylemek yanlış olmayacaktır.

Berlin Teknik Üniversitesi İle Farkı Yakalayın

1879'da kurulan üniversite Avrupa'nın en prestijli eğitim kurumları arasında ön sıralardadır. Üniversitede pek çok mühendislik bölümünü saygın ve prestijli bir şekilde okuyabilirsiniz. Üniversitenin mezunları ve profesör listesinde bulunan ABD Ulusal Akademileri üyeleri, iki adet Ulusal Bilim Madalyasına ve on tane Nobel Ödülü'ne sahiptirler. Berlin Teknik Üniversitesi, şimdiye kadar oldukça popüler olan Endüstri Mühendisliği bölümünü sunan ilk üniversite olmasıyla da dikkat çekmektedir. Klifiye bir mühendislik eğitimi için Berlin Teknik Üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz.

Tarih Kokan Bir Güzellik: Floransa

Sanat, kültür ve tarih kenti olarak bilinen Floransa, İtalya’nın Toskana bölgesinin başkenti ve en büyük şehridir. Nüfusu yaklaşık olarak 700.000 civarındadır. Orta Çağ’ın Atina’sı diye tabir edilen bir ticaret ve kültür merkezi olduktan sonra Rönesans’ın doğumuna ev sahipliği yapan, tarihsel ve kültürel anlamda çok önemli bir şehirdir. Şehirde sosyal yaşam çoğunlukla tarihi kent merkezinde yer almaktadır. Buralarda çok sayıda müzeyi gezebilir, yıl boyunca devam eden sanat etkinliklerine katılabilirsiniz.

Moda Ve Görsel İletişim Dalında Dünya'nın En İyisi: Istituto Europeo di Design Okulu

Istituto Europeo di Design okulu, 50 yıldan fazla bir süredir dizayn, moda ve görsel iletişim alanlarında eğitim vermektedir. Bu dallarda dünyanın en iyi araştırmalarını okul bünyesinde sürdürmektedir. Bugün IED birinci sınıf akademik diplomalar ve uluslararası eğitimler veren bir okul konumundadır. Okulun Roma, Torino, Madrid, Barselona, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari’de bulunan kampüsleri vardır.

Dünya'nın en güzel şehirlerinden birinde kaliteli bir eğitim almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız