DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Ekonomik Yurt Dışı Üniversiteleri Hangileridir?

Yurt dışında eğitim almak, bazı durumlarda Türkiye'dekine göre çok daha uygun olabilmektedir. Sanılanın aksine, yabancı bir ülkede üniversite eğitimi almak aslında o kadar da pahalı ya da bütçeyi zorlayan bir seçenek değildir. Hatta bazı ülkeler, yaşan koşullarının çok daha uygun oluşu ve üniversitelerinin harç ücretlerinin oldukça öğrenci dostu oluşu sebebi ile Türkiye'de eğitim almak ile kıyaslandığında daha ekonomik olabilmektedir. Bu yazımızda hem uygun bütçeleri ülkeleri hem de üniversiteleri sizler için bir araya getirdik.

Azerbaycan'da Uygun Bütçeli Üniversiteler

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, yükselen döviz kurlarından minimum seviyede etkilenerek eğitim alabileceğiniz ülkelerden biridir. Bugün itibariyle Azerbaycan’da 38 devlet üniversitesi, 11 özel üniversite bulunmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki büyük petrol sektörünün bir etkisi olarak, ülkede görece yüksek sayıda kişi çoğunlukla teknik ve pratik konularda yükseköğretim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitüleri de bulunmaktadır. Azerbaycan; tıp, mühendislik ve pedagoji gibi alanlarda köklü üniversiteleri ve kaliteli eğitimi, Türkçe müfredat seçenekleri ve sınavsız üniversite imkanlarıyla da çok cazip bir seçenektir.

Polonya’da Uygun Bütçeyle Üniversite Okumak

Orta Avrupa’da bulunan Polonya’nın birçok şehri, yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için hem eğitim kalitesiyle hem de ekonomik yaşam şartlarıyla tercih sebebi olmayı sürdürmektedir. Polonya’nın yükseköğretime verdiği büyük önem dolayısıyla sahip olduğu üniversite, yüksekokul ve enstitü sayısı, diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında çok geniş seçenekler sunmaktadır. Polonya’nın Varşova, Krakow, Lodz gibi pek çok tanınmış şehri yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu şehirlerde bulunan üniversiteler, kalitelerinin yanı sıra öğrenci bütçesine uygun seçeneklerle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

İngiltere, Kanada, Macaristan, Polonya, Ukrayna, Almanya, Amerika, Avustralya gibi birçok ülkenin üniversitelerinde uygun ekonomik koşullarda eğitim alma olanağı bulabilirsiniz. Üniversitelerin herhangi bir bölümüne, kendi isteğiniz doğrultusunda sınavsız olarak kayıt yaptırma ve eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Siz de eğitiminizi farklı bir ülkede tamamlamak isterseniz bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız