DRAFT BLOG

Tüm İrlanda İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm İspanya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

En Çok Kazandıran Mühendislik Dalları

Mühendislik eğitimi, çalışma hayatını bu alanda geçirmeyi planlayanlar için son derece önemlidir. Bir meslek olarak mühendislik, dünyadaki hemen hemen her kültürde çok ciddi saygı görmektedir. Bunun sebebi elbette günümüz küresel kültürünün geniş ölçekli üretim olanaklarına dayanıyor olmasıdır. Yani geçmişte ailelerimizin “sen mühendis olasın diye uğraşıyorum” diye bizler için saçlarını süpürge etmesinin sebebi de biraz burada aranabilir. Peki ya en çok kazandıran mühendislik dalları hangileri? Yurt dışında sınavsız mühendislik eğitimi mümkün mü? Gelin hep birlikte bunları keşfedelim.

Sınavsız Mühendislik Eğitimi

Tam da bu sebepten dolayı, planı bu yönde olan öğrenci adayları, daha kaliteli mühendislik eğitimi alabilecekleri yurt dışı üniversitelerini araştırıyorlar. Ülkemizde de oldukça başarılı mühendislik fakülteleri bulunmasına karşın, Avrupa’da mühendislik eğitimi pek çok kişiye daha cazip gelmektedir. Çünkü bu bölgedeki üniversiteler gerek eğitim olanakları, gerek sektörel iş birlikleriyle öğrencilerine çok daha nitelikli çalışma programları sunabilmektedirler. Ayrıca Avrupa’nın pek çok ülkesinde sınavsız mühendislik eğitimi alabileceğiniz yüksek eğitim kurumları da mevcuttur.

Peki yurt dışında mühendislik eğitimi almak istiyorsanız, hangi dallarda eğitim almak çalışma hayatınıza daha iyi bir etkide bulunacak ve sizi yarının dünyasına hazırlayacaktır? Bu yazımızda kısaca bu sorulara yanıt aramaya çalışacağız.


Endüstri Mühendisliği

Endüstri mühendisliği  insan, para, bilgi, bilgi ve ekipman sistemleri geliştirerek, iyileştirerek ve uygulayarak karmaşık süreçlerin, sistemlerin veya organizasyonların optimizasyonu ile ilgilenen bir mühendislik dalıdır. Endüstri mühendisleri hemen hemen her üretim alanında istihdam olanağı bulabilir. Bir otomotiv fabrikasında da endüstri mühendisleri ile karşılaşırsınız, bir tekstil fabrikasında da. Bu alanda geliştirilen teknikler statik sektörlerden bağımsız olarak her tür üretim faaliyetine uyarlanabilir nitelikte olduğundan dolayı geleceğin mühendislik dallarından biridir. Ayrıca mesleğe talep de son derece yüksektir.

İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği; yollar, tüneller, köprüler, havaalanları, demiryolları, tesisler, binalar, barajlar, kamu hizmetleri ve diğer projeler gibi altyapıların tasarımı, planlanması, inşası ve yönetimi ile ilgilenen profesyonel bir disiplindir.

İnşaat mühendisliği, projelerin pratik yönleriyle daha fazla ilgilenen ilgili bir alandır. İnşaat mühendisleri, projelerin tasarımları kadar, proje tasarım sahalarının yönetimiyle de ilgilenirler. İnşaat insanlığın barınma ihtiyacının karşılanmasının temel taşlarından biri olduğu için de asla gereksinimi azalmayacak bir mühendislik dalı olarak karşımıza çıkar. 

Biyomedikal Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği, standart mühendislik alanlarının deneyim ve birikimlerinden yararlanır. Bu yolla biyoloji ve tıpta karşılaşılan problemlerin çözümü için çalışır. Sağlık bakımı ve canlı sistemlerin geliştirilmesi üzerine kuramlar geliştirir. “Canlı sistemleri” dediğimiz kategori bir canlı tür olarak tüm insanları kapsadığından dolayı Biyomedikal Mühendisliği önümüzdeki çağlarda sürekli olarak gelişecektir. En azından şimdiki zamandan öngörülebilen budur ve bu bölümün eğitimine yatırım yapanlar, gelecek gelişmiş insan toplumlarına yatırım yapmaktadırlar.

Draft Eğitim’e Ulaşın

Draft Eğitim Avrupa’daki en kaliteli mühendislik fakültelerini sizlere tanıtmaya ve onların yolunda size rehberlik etmeye yetkindir. Eğer hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız