DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

En İyi Balkan Üniversiteleri Hangileridir?

Balkanlar özellikle Türk kültürüne olan yakınlığı ile bilinmektedir. Ayrıca burada yer alan üniversiteler, üniversite sınav şartsız öğrenci kabul etmekte olup, uygun harç ücretleri ile eğitim vermektedir. Türkiye'de yüksek puan gerektiren Hukuk, Tıp, Eczacılık gibi bölümlere bu ülkelerde yer alan okullarda hem sınav şartsız hem de uygun fiyatlarla okuyabilirsiniz. Özellikle Türk öğrencilerin en çok rağbet gösterdiği Balkanlar'da yer alan üniversiteler, uluslararası arenada da söz sahibidir ve kaliteli eğitimleri sayesinde birçok ödül almıştır. Peki bu kurumlar hangileridir?

Goce Delcev Üniversitesi
Balkanlar dendiği zaman akla Makedonya gelir. Goce Delcev Üniversitesi, Makedonya'da, İştip şehrinde, 27 Mart 2007 yılında meclis kararıyla kurulmuş 4. devlet üniversitesidir. Goce Delcev Üniversitesi merkez kampüsü İştip şehrinde bulunmaktadır. Başkent Üsküp'e 90 km mesafededir. Makedonya’da eğitim veren saygın devlet üniversitelerinden biridir. 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından eğitim müfredatı uygunluğu kabul edilmiş ve uluslararası katalog da hak ettiği yeri almıştır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi
2014 yılında kurulan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçenin yaygın konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Makedonya’nın batısında yer alır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 5 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Üniversitenin fakülteleri arasında Hukuk, İktisat, Mimarlık, Psikoloji ve Bilişim Mühendisliği fakülteleri yer almaktadır. Ayrıca kurumun tüm bölümlerinde YÖK denkliği bulunmaktadır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi
Balkanlar bölgesinin bir diğer incisi Bosna-Hersek'tir. Balkanlardaki en büyük eğitim projelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS); Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da kurulmuştur. 3 Ekim 2003 tarihinde Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan üniversite, Balkanların saygın üniversitelerinden biridir. Üniversite Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmen tanınmıştır. Eğitim dili İngilizce olan kurum; mühendislik, sanat ve sosyal bilimler gibi çeşitli bilim disiplinlerinde akademik ve araştırma faaliyetleri yürüten 55 ülkeden 1.650 öğrenciye ve 20 ülkeden öğretim üyesine sahiptir.

Yurt dışında eğitim almak ve daha fazlası için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için sadece aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız