DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

En İyi Litvanya Üniversiteleri

Letonya ve Estonya ile birlikte üç Baltık ülkesinin en güneyinde bulunan Litvanya, kilometrelerce uzanan plajları, el değmemiş ormanları, Barok dönemde dolaştığınızı zannedeceğiniz sokaklarıyla son derece güzel ve aynı ölçüde emniyetli bir ülkedir. Özellikle başkent Vilnius, çok iyi korunmuş tarihinin yanında çağdaş sanat ve kültür etkinlikleri açısından dünyaca ünlü bir üretim merkezi olarak görülmektedir. İnce barok mimarisine göre tasarlanan binaları, renkli kiliseleri ve geceleri ışıl ışıl parlayan caddeleri ve dükkanlarıyla Litvanya gerçek bir görsel şölen!

Litvanya, saydığımız güzelliklerinin yanı sıra çok kaliteli üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır. 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesi olan Litvanya’da eğitim kalitesi Avrupa ve dünya standartlarında olup en eski üniversitesi olan Vilnius Üniversitesi, on altıncı yüzyıldan beri eğitim vermektedir.

Litvanya'nın en büyük bilimsel kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider bir kurumdur. Avrupa üniversite gelenekleri, akademik özgürlük ve fikir çeşitliliği, sürekli değişen dünyada yeni zorluklarla başa çıkma yeteneği ve sosyal sorumluluk, üniversitenin temel değerleridir. 12 fakülte, 7 enstitü, 2 üniversite hastanesi, 4 fakülteler arası öğretim ve araştırma merkezi, Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve Kiliseden oluşmaktadır. Üniversitede yaklaşık 21.000 öğrenci eğitim görmektedir. Dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında (QS World Rankings) yüzde dörtlük dilimde yer alan Vilnius Üniversitesi, ülkenin en iyi ve en yetenekli öğrencileri için bir çekim merkezidir.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden biri olarak ün salmıştır. İş dünyasıyla güçlü bağlar içinde bulunan kurum, bilimsel araştırmalarda öncü olup esnek disiplinler arası çalışmalar sunmaktadır. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alır ve eğitim faaliyetleri 16 lisans ve 24 yüksek lisans programı kapsamında sürdürülmektedir. Yetenekli ve yetkin akademik kadrosuyla vaka analizinden teknoloji transferine kadar pek çok akademik ve araştırma faaliyetinin yürütüldüğü, yurtdışı değişim ve staj olanaklarının sunulduğu çok köklü bir üniversitedir. Ayrıca, Baltık bölgesinin tek ve en büyük finans laboratuvarı olan Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarı da Kaunas Teknoloji Üniversitesi bünyesinde hizmet vermektedir. 

Litvanya’nın Baltık kıyısında bulunan Klaipeda şehrinde faaliyet gösteren Klaipeda Üniversitesi de özellikle deniz bilimleri alanındaki çalışmalarıyla ön plana çıkan kaliteli bir eğitim kurumudur. 1991’de kurulan KÜ’de Beşeri Bilimler, Pedagoji ve Doğa Bilimleri fakültelerinde 100’den fazla program sunulmaktadır. Klaipeda Üniversitesi’nde 60’ın üzerinde eğitim ve araştırma laboratuvarı, eğitim tiyatrosu, akustiği kusursuza yakın bir konser salonu, Deniz Araştırmaları Merkezi, beş yüz bin kadar belge bulunduran geniş bir kütüphane ve pek çok bilimsel alanda yoğun çalışma yapan aktif bir yayınevi bulunmaktadır.

Litvanya üniversiteleri, kabul koşulları ve kayıt tarihleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizle irtibata geçerek sorularınızı uzman danışmanlarımıza yöneltebilir, dilerseniz ücretsiz kariyer planlaması için randevu alarak yüz yüze görüşmeyi tercih edebilirsiniz! Ara kayıt dönemini kaçırmadan bizimle iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız