DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
En İyi Polonya Üniversiteleri

Polonya, Avrupa'nın öğrenci dostu ülkelerinden biridir. Ülke, kaliteli üniversiteleri ile de özellikle Türk öğrencilerimizin yurt dışı eğitimi için tercih ettiği ülkeler arasında geliyor. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen adayların lise mezunu olmaları yeterlidir. Öğrencilerin ayrıca Türkiye'de üniversite sınavında başarılı olmuş ya da bir üniversiteye yerleştirilmiş olmaları şartı aranmamaktadır. Peki en iyi Polonya üniversiteleri hangileridir?

Aslında Polonya'da bulunan çoğu üniversitenin eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Ancak biz bu yazımızda en çok tercih edilen Polonya okullarını sizlere tanıtacağız.

Jagiellonian Üniversitesi
Tarihi Krakow şehrinde bulunan ve Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. 12 Mayıs 1364’te kurulmuş, 2014’te 650. yılını kutlamıştır. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. Tarihte Rusya, Prusya, Avusturya işgalleri ve iki Dünya Savaşı atlatan üniversite, Polonya mirasını koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına katkıda bulunmayı sürdürmüştür. Kopernik, Karol Olszewski ve Papa II. John Paul gibi tarihte yeri olan önemli isimler bu üniversitede eğitim görmüştür.

Kozminski Üniversitesi
1993 yılında kurulan Kozminski Üniversitesi, Polonya’nın başkenti Varşova’da yer almaktadır. Üniversite, uluslararası kuruluşların yaptığı dünyanın en iyi üniversite sıralamalarında Polonya ve Avrupa’da yüksek bir dereceye sahiptir. Kozminski Üniversitesi’nde İngilizce dilinde lisans ve yüksek lisans programları uygulanmaktadır. Kozminski'de eğitim, ders vermekten daha fazlasıdır. Öğretim süreçlerini destekleyen teknolojik yenilikler uygulanmaktadır. Yapay zeka, sanal gerçeklik ve oyunlaştırmaya dayalı çözümlerden yararlanarak bilgi birikimini deneyimle birleştiren okul, diğer teknolojilerden yararlanma olanağı ile öğrencilerini desteklemektedir. Örneğin, KU öğrencileri, çeşitli bilgi alanlarında 12.000 çevrimiçi kurs sunan LinkedIn Learning platformuna sınırsız erişime sahiptir. Hem öğrenciler hem de mezunlar “Financial Times” web sitesini premium kullanıcı olarak kullanabilirler.

Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi
Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde 16 fakültede 13.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kendi bünyesinde verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Polonya’daki üniversite ve enstitülerin modernizasyonuna destek vermektedir. Pek çok üniversitenin akademisyenleri için de eğitim programları düzenleyen Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, araştırmalarıyla bilim ve teknoloji alanında Avrupa'da öncülük yapan bir eğitim kurumudur.

Polonya'daki diğer okullar hakkında detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız