DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

En İyi Sınavsız Üniversiteler: Ukrayna Üniversiteleri

Son yıllarda eğitim alanında attığı önemli adımlarla dünyanın eğitim pazarında kendine sağlam bir yer edinmeyi başarmış olan Ukrayna’da eğitim standartları oldukça yüksek olup Avrupa Birliği’nin eğitim standartlarına denk görülmektedir. 

Üniversite eğitimine Sovyetler Birliği döneminden beri büyük önem verilen Ukrayna’da üniversite okuyan kişi oranı epey yüksektir. Okul ücretleri, konaklama, sosyal giderler, kitaplar gibi aklınıza gelecek harcamalarınızın diğer Avrupa ülkelerine ve Türkiye’ye göre oldukça uygun fiyatlıdır. Yüksek eğitim kalitesi ve uygun fiyatlar birleşince dünyanın birçok yerinden öğrenci için Ukrayna, tercih edilen bir ülke olmuştur. 

Ukrayna’da pek çok köklü ve başarılı üniversite bulunmaktadır. Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan Ukrayna üniversitelerinden biraz bahsedelim.

Ukrayna’nın en büyük ikinci şehri olan Kharkov’da yer alan Kharkov Politeknik Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden biridir. Yüzden fazla alanda uzmanlık eğitimi vermektedir. Tüm yıl boyunca yabancı öğrenci kabul eden Kharkov Politeknik Üniversitesi’nin akademik yılı toplamda 10 ay sürmektedir. 

Başkent Kiev’de bulunan Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi, pek çok prestijli ödüle layık görülmüş olup ülkenin en önemli eğitim ve araştırma üniversitelerinden biridir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası programlarında eğitim alabileceğiniz TSDÜ, 13 fakülte, 8 enstitü, 1 eğitim ve araştırma merkezinde çalışmalar yürütmektedir. 

Ukrayna’nın kuzey doğusunda yer alan Sumy şehrindeki Sumy Devlet Üniversitesi akreditasyon düzeyi oldukça yüksek, ülkenin bir başka köklü okuludur. Kaliteli eğitimi ile sürekli derece almayı başaran okul, 50’den fazla ülkeden yabancı öğrenci kabul etmektedir. Oldukça geniş bir alan yelpazesine sahip olan Sumy Devlet Üniversitesi’nde 45 anadalda lisans eğitimi verilmektedir. 

Kiev Politeknik Üniversitesi, 1898 yılında kurulmuş olup 19 fakülte ve 15 eğitim ve araştırma enstitüsüne sahiptir ve 42000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Lise diploması ile kayıt yaptırabildiğiniz Kiev Politeknik Üniversitesi’nde, İngilizce ve Rusça dilinde eğitim alınabilmektedir. 

Harkov şehrinde bulunan Karazin Kharkiv Üniversitesi ise 1804’te kurulmuş olup Ukrayna’nın en eski ikinci üniversitesidir. İngilizce ve Rusça dilinde eğitim alabileceğiniz Karazin Kharkiv Üniversitesi, üç ayrı araştırma enstitüsü, botanik bahçesi, Üniversite Tarihi Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ile Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne sahiptir. 

Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri arasında yukarıdaki kurumları sayabiliriz. Bahsettiğimiz okullar haricinde de pek çok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır ancak dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden birinden alacağınız diploma ile tanınırlık/denklik problemi kolay kolay yaşamazsınız. Dolayısıyla, Ukrayna’da eğitim almak isterseniz ilk 1000’de yer alan üniversiteleri tercih etmeniz avantajınıza olacaktır.

Yurtdışında uygun fiyatlara kaliteli eğitim alabileceğiniz üniversiteler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımızdan sizin için en uygun okul ve bölümü bulma konusunda yardım isteyebilirsiniz. Geleceğinizin en önemli adımını birlikte atmaktan mutluluk duyarız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız