DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
En İyi Yurtdışı Denizcilik Üniversiteleri

Türkiye’de ve dünyada denizle ulaşım, özellikle ticarette önemli bir unsurdur. Dünyanın en uzak yerlerinde bulunan iki ülkenin arasındaki ticaret çoğu zaman deniz üzerinden ulaşım sağlar. Deniz ulaşımı yalnızca ticarette değil, seyahatte de önemli rol oynamaktadır. 

Kargo gemileri, offshorelar, feribotlar, yatlar ve daha pek çoğunda rahat ve problemsiz bir ulaşım gerçekleşmesi adına çok sayıda insan çalışmaktadır. Donanımlı deniz personelleri ve mühendisleri yetiştiren Denizcilik bölümleri bu anlamda çok önemlidir. Aynı zamanda kıdemi arttıkça maaşı da artan bu iş kolu saygı duyulan bir iş olup prestiji yüksektir. 

Denizcilik mesleğinin prestiji, iyi maaşı olduğu kadar başka avantajları da söz konusudur. Örneğin; meslek hayatınızı aynı şehirde aynı masanın başında geçirmez, açık denizlerde seyahat ederek farklı şehir ve ülkelere gidip yepyeni kültürler ve insanlar tanıyarak geçirirsiniz. 

Yurtdışında en iyi denizcilik eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden bahsedecek olursak, önceliği Polonya’ya vermemiz gerekir. 1920 yılında kurulan ve tartışmasız ülkenin en kaliteli denizcilik akademisi olan Gdynia Denizcilik Üniversitesi, eğitim kalitesi ve sunduğu teknik imkanlarla ISO:9001 Kalite Sertifikası almaya hak kazanmış nadir okullardandır. Yalnızca Polonya’da değil Avrupa’da verdiği denizcilik eğitimi ile lider kurumlardan biri olan Gdynia Denizcilik Üniversitesi İngilizce ve Lehçe dillerinde, Taşımacılık, Denizcilik Mühendisliği, Elektronik ve Telekomünikasyon bölümlerinde eğitim vermektedir. 

Azerbaycan Denizcilik Akademisi, dünyanın en iyi denizcilik akademileri arasına adını yazdırmayı başarmış olan öncü bir kurumdur. 700 öğrencinin eğitim aldığı akademide 4 araştırma laboratuvarı ve 12 bölüm bulunmaktadır. Azerbaycan Türkçesi ve Rusça dillerinde eğitim veren Azerbaycan Denizcilik Akademisi’nde, Deniz Ulaştırma Ekonomisi, Gemi Elektrik Ekipmanları Bölümü, Gemi Mühendisliği ve Taşımacılığı, Gemi Kaptanlığı, Gemi Elektrik Mühendisliği, Gemi Yapımı ve Onarımı gibi çok sayıda uzmanlık bölümü bulunmaktadır. 

Ukrayna’nın liman şehri Odessa’da bulunan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi (ONMU), lisans, yüksek lisans ve uzmanlık düzeylerinde eğitim vermektedir. ONMU deniz ve nehir gemiciliği sektörünün her alanında çalışabilen mezunlar yetiştirir. 2003 yılında ISO 9001:2000 adlı uluslararası sertifika ile kalitesini kanıtlamıştır. Dünyanın 90 ülkesinden öğrenci kabul eden Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, 7 fakülte ve 12 uzmanlık alanında eğitim vermektedir. Okulun eğitim dili Rusçadır. 

Yurtdışında denizcilik eğitimi alabileceğiniz okullar ve ülkeler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyimli danışman kadrosuna sahip Draft Yurtdışı Eğitim’i arayabilir veya İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek aklınıza takılan soruların cevaplarını birebir alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız