DRAFT BLOG

En İyi Yurtdışı Lojistik Programları

Uluslararası ticaretin bel kemiğini oluşturan alanların başında gelen Lojistik bölümü sonuç odaklı düşünme konusunda kendisini geliştirmiş ve risk analizi yapabilen bir zihne sahip olan üniversite öğrencisi adaylarının eğitim almak istediği bölümlerin başında gelmektedir. Tedbirli bir düşünce yapısını ileri görüşlülük ile birleştirerek ülkeler arasında süregelen nakliyat ve ticaret süreçlerini yönetmeye odaklı olan Lojistik alanında yapılacak bir kariyer bir öğrenci için maddi açıdan en kârlı seçeneklerden birisidir.

Uluslararası ticaret odaklı bir alan olan Lojistik bölümüne yönelik en kaliteli eğitim ise yurtdışı ülkelerinde verilmektedir. Uzun zamandır dünya ticaretini domine eden Avrupa ülkelerinde alınacak bir lojistik eğitimi ise diğer kıtalara ve ülkelere kıyasla öğrenciler açısından çok daha etkili ve avantajlı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Avrupa’da alınabilecek en iyi lojistik eğitimlerinden birini Balkanlar bölgesinin Avrupa’ya açılan kapısı niteliğinde olan ve bu sebepten dolayı uluslararası ticaret hacmi komşularına ve diğer ülkelere kıyasla çok daha gelişmiş Bulgaristan vermektedir. Türkiye’ye olan yakın konumuyla öğrencilerin cazibesini uyandıran ülke gelişmekte olan ekonomisine karşın maddi uygunluğunu da korumaktadır ve bu sayede son derece pahalı olabilen diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha cebi yakmayan fakat kaliteli bir eğitimden de taviz vermeyen bir tercih haline gelmektedir.

Bulgaristan’ın en gelişmiş kentlerinden birisi olan Varna’da bulunan Varna Ekonomi Üniversitesi, Bulgaristan tabanlı bir Lojistik eğitiminin fazlasıyla gelişmiş bir müfredat ve seçkin bir akademik kadro aracılığıyla verildiği bir eğitim kurumudur. 90 yıllık geçmişinde 60.000’in üzerinde Bulgar ve yabancı mezun vermeyi başaran Varna Ekonomi Üniversitesi 1921 yılından bu yana özellikle lojistik alanında dünya ticaretine büyük katkılar sağlayan mezunlarıyla isim yapmıştır.

İki ayrı kampüsten meydana gelen Varna Ekonomi Üniversitesi bünyesinde dört adet fakülteyi ve bu fakülteye dahil yüksek öğrenim programlarına sahip olan 15 farklı branşı bulundurmaktadır. An itibarıyla 12.000’in üzerinde Bulgar ve yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapmakta olan Varna Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin 280 kadarı Türk’tür.

Son teknoloji ürünü gereçlerle donatılmış seminer ve konferans salonlarının bulunduğu üniversite aynı zamanda Avrupa’nın en hızlı internet sağlayıcılarının altyapısını okula sunduğu bir internet ağı olan ders salonlarına sahiptir. Üniversitede okuyan öğrenciler aynı zamanda Fransızca, Almanca ve İngilizce dilleri arasından bir tanesini zorunlu olarak almaktadırlar. Avrupa’nın pek çok ülkesinden dahi daha modern kabul edilebilecek bir laboratuvarı ve zengin bir kütüphaneyi de içerisinde barındıran Varna Teknoloji Üniversitesi Bulgaristan’ın ve Avrupa’nın akademik geleceği açısından büyük beklentilere gebedir.

Yurtdışında lojistik eğitimi almak, yurtdışı üniversiteleri hakkında bilgi edinmek ve Draft Yurtdışı Eğitim’in ayrıcalıklarından yararlanmak için İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir, alanında uzman eğitim danışmanlarımızla yurtdışında eğitim konusu hakkında detaylı bilgi alarak yurtdışı eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız