DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

En Ucuz Yurtdışı Üniversite Eğitimi: Makedonya

Kaliteli bir üniversite eğitimi almak, iyi bir kariyer sahibi olmak isteyen bir çok insanın hayallerini süslese de sayıca çok fazla öğrenci istediği bölümde bir eğitim almanın ayrıcalığının keyfine varamamaktadır. Sınav sistemindeki bazı sorunlar, eğitim sisteminin modası geçmişliği ve özel üniversitelerin astronomik ücretleri dolayısıyla Türkiye’de istedikleri bölümde bir üniversite eğitimi alamayan binlerce öğrenci mevcuttur. Yurtdışı eğitimi bu konuda iyi bir üniversite eğitimi almak isteyen pek çok öğrenciye cazip seçenekler sunmaktadır. Bunların başında en ucuz yurtdışı üniversite eğitimi fırsatını sunan Makedonya gelir.

Yaptıkları tercihlerin dışında bir üniversite okumak zorunda kalan öğrencilerin çok sayıda olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Mezun öğrencilerimiz dahi iş bulma sıkıntısı yaşar ve kalifiye bir eleman olma şansı edinemezler. 

Bu ve benzeri sebeplerden dolayı Türkiye’deki üniversite eğitimi pek çok öğrenci için hayal kırıklıklarıyla dolu, sonucunda istedikleri işe sahip olamadıkları bir süreçtir ve çok sayıda öğrenci iyi bir eğitim alsa dahi sınavlarda elenerek üniversite eğitimi alma şansını maalesef ki yitirmektedir.

Türkiye’de üniversite eğitimi almak, çok kaliteli bir üniversite olmadığı sürece açıkta kalmak ve iş bulamamak gibi bir çok dezavantajı da beraberinde getiren bir durumdur. Makedonya üniversiteleri ise fiyat açısından uygunlukları, sınavsız eğitim sunmaları ve hem Türkçe hem de farklı dilde eğitim veren uluslararası standartlarda okullarıyla Türkiye üniversitelerine göre iyi bir alternatif sayılabilmektedir. Uzaktan eğitim alma şansını da bulabildiğiniz Makedonya üniversitelerinde iş durumu nedeniyle örgün eğitime katılmakta zorlanan öğrenciler de iyi bir lisans eğitimi alma fırsatı bulmaktadır.

Avrupa temelli bir eğitim vermelerine rağmen pek çok Makedonya üniversitesi uygun bir ücrete sahiptir. Örneğin Atatürk’ün lise eğitimini aldığı Manastır kentinde bulunan Manastır Üniversitesi’nin iyi bölümlerinin yıllık fiyatları 1000 Euro civarındadır. İyi ve Avrupa tabanlı bir üniversite için son derece uygun bir rakam olan bu fiyat diğer Makedonya üniversitelerinin eğitim fiyatının referans alınabileceği oranda ortalama bir rakamdır.

Ücret, eğitim ve konaklama gibi hemen hemen her açıdan büyük avantajlara sahip olan pek çok Makedonya üniversitesinde YÖK tanınırlığına da sahip olduğu için öğrenciler mezun olduklarında çok daha rahat iş bulabilmektedirler. Avrupa tabanlı bir eğitim alacakları için yüksek ücretler alarak çalışma imkanına da sahip olabilen öğrenciler Makedonya’da iyi bir eğitim almanının yanı sıra konaklama gibi diğer ihtiyaçlarını da uygun bir fiyata karşılayarak maddi açıdan büyük bir yükten kurtulacaklardır ki Makedonya’da üniversite okuyan bir çok öğrenci apart ve kiralık evlerde yaşamlarını sürdürmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi gibi kaliteli eğitim kurumlarının bulunduğu Makedonya, uygun fiyatlı bir eğitimin Avrupa’daki merkezidir.

Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, en uygun yurtdışı eğitimini belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız