DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

En Ucuz Yurtdışı Üniversite Eğitimi: Ukrayna

Ülkemizde üniversite eğitimi giderek kötüleşen ekonomik koşullardan dolayı son derece zorlayıcı ve pahalı bir hale gelerek bu alanda iyi bir eğitim almak isteyen pek çok öğrenciyi hayal kırıklığına uğratır hale gelmiştir. Bu bakımdan, özellikle Ukrayna, sağladığı köklü ve kalifiye üniversite eğitimi ile beraber, uygun ve ekonomik fırsatları ile de göz doldurmaktadır.

Üniversite eğitimi bir insanın geleceğine şekil veren ve onu mutlu ve başarılı kılabilecek önemli bir süreç olduğundan dolayı özellikle de lise eğitiminden sonra üniversite eğitimi için sağlıklı bir karar vermek ve buna göre hareket etmek büyük bir önem taşımaktadır. Ömür boyu yapacağınız mesleği seçeceğiniz bir süreç olan üniversite eğitimi daha sağlıklı ve mutlu bir hayatı sürdürmenizde büyük bir etken olacaktır. Türkiye’de alınacak bir üniversite eğitiminin götürüleri ise pek çok açıdan sorun oluşturan sınav sistemi ve öğrenciler için çıkarılan yüklü masraflardan dolayı sayısız öğrencinin lisans eğitimi alamamasına ve mağdur olmasına yol açmaktadır.

Üniversite eğitimi için yeterli puanı alamayan öğrenciler kadar Türkiye’deki üniversite eğitiminin maddi zorlayıcılığından da sıyrılmak isteyen kişilerin tercih edebileceği yurtdışı eğitiminin avantajları saymakla bitmemektedir. Özellikle, Ukrayna gibi bir ülkede alınabilecek bir yurtdışı eğitimi hem eğitim kalitesi hem de maddi açıdan öğrencilere büyük destekler sağlamaktadır. Hedefleri olan öğrencilerin istedikleri bölümün son derece uygun fiyatlara okuyabilecekleri bir üniversite eğitimini sağlayan Ukrayna, bünyesinde dünyaya örnek olacak kadar iyi üniversiteleri barındıran bir ülkedir. Eğitim açısından son derece zengin üniversitelere ev sahipliği yapan bir ülke olan Ukrayna’da alınacak bir üniversite eğitimi son derece ekonomiktir ve pek çok Avrupa ülkesine denk bir eğitimi öğrencilerin cebini zorlamadan vermektedir.

Her bölüm için son derece uygun fiyatlarda üniversite eğitiminin verildiği Ukrayna’daki üniversitelerde öğrencilerin bölüm seçme şansı da mevcuttur. Öğrencilerin velilerinin sadece kimlikleri ile ülkeye girmesine izin veren ülke böylelikle yurtdışında eğitim almak isteyen kişileri ailelerinin onları ziyaret edeceği durumlarda yüklü bir vize ve pasaport masrafından da kurtarmaktadır. Bununla beraber İngilizce eğitim alma olanağını da sunan Ukrayna üniversiteleri pahalı dil kurslarını araya sokmadan yabancı dillerini ilerletmek isteyen öğrenciler için de fazlasıyla uygundur.

Ukrayna’da alınacak bir üniversite eğitiminin ücretleri üniversitelere ve bölümlerine göre farklılık göstermekle birlikte Ukrayna üniversitelerinde alınacak bir yurtdışı lisans eğitiminin ücretleri yıllık 1600 Dolar gibi cüzi bir fiyattan başlamaktadır. Her açıdan avantaj yaratacak bölümleri ile dünyada sayılı üniversiteler arasında yer alan Ukrayna üniversiteleri aynı zamanda yaşam koşullarının bir öğrenci için gayet cazip olduğu bir ülkede yer almaktadır. Üniversite eğitimi almanın her açıdan kolaylık sağlayıcı olduğu Ukrayna’da bir öğrenci için önemli olan konaklama ve barınma gibi ihtiyaçlar maddi açıdan Türkiye’den ve çoğu Avrupa ülkesinden daha uygundur.

Ukrayna’da yurtdışı üniversite eğitimi almak ve Ukrayna üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız