DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
En Uygun Şartlarda Tıp Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Tıp, neredeyse tarihin başından beridir insanların en çok saygı duyduğu meslek dallarından birisidir. Hayat kurtarmak üzerine eğitim görülen ve doktorlar olarak, saygın toplumsal konumlardan birinde bulunmalarını sağlayan bu mesleğin öğrencileri, aldıkları eğitim ile son derece bilgili, donanımlı ve dünyaya yönelik bakış açısı gelişmiş bireyler olarak hayatta yerlerini almaktadırlar. Haliyle, yurtdışında eğitim almak isteyen bir çok öğrenci, tıp eğitimini hedeflerinin başına koymaktadır. Yurtdışında en uygun şartlarda tıp okuyabileceğiniz ülkelerin neler olduğunu öğrenmek isteyenler için bu yazımızı önemli bir referans olarak hazırlamaya çalıştık.

Son zamanlarda eğitim konusunda yaptığı atılımlar ve ekonomik yaşam koşullarıyla Azerbaycan, yurtdışında uygun şartlarda tıp okumak isteyen öğrencilerin tercihlerinin başında yer alır. Türkiye’ye kültürel açıdan son derece yakın olması, sınavsız üniversite imkânı sunması ve Türkçe dilinde de eğitim verilmesi ile ülke son derece caziptir. 

Ekonomik anlamda da yurtdışında uygun şartlarda alınacak bir tıp eğitimi açısından gayet tercih edilebilir olmasının yanı sıra Azerbaycan, Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin yer aldığı ülkedir. Bünyesinde bulundurduğu 118 profesör ile teorik eğitim konusunda güçlü bir altyapısı olan üniversite, Bakü çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğumevlerinde de pratik yapma olanağı sunmaktadır. Üniversitenin eğitim dili Azerice, İngilizce ve Türkçedir. Bu kurumu bünyesinde bulunduran Azerbaycan, yurtdışında tıp eğitimi almak isteyenler için gayet mantıklı bir seçenektir.

Yaşamın son derece ekonomik olduğu, sınavsız eğitim imkânının bulunduğu ve öğrencilerin ebeveynlerinin, ziyaret için vizesiz girebildiği Ukrayna’da bulunan SUMY Devlet Üniversitesi ise, QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması’ndaki ilk 1000 üniversitenin arasında bulunmasıyla dikkat çeker. SUMY Üniversitesi’nin Tıp Fakültesinde eğitim dili Ukraynaca ve İngilizcedir. Böylesine kalifiye bir kurumu bünyesinde barındıran Ukrayna’da alınacak bir tıp eğitimi, gayet tatmin edici olacaktır.

Yurtdışında tıp eğitimi açısından önem taşıyan bir başka ülke de, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla maliyetlerin gayet uygun olduğu, sınavsız eğitimin alınabildiği, bünyesindeki öğrencilere part-time çalışma imkânı sunan Polonya’dır. Polonya’da bulunan Varşova Tıp Üniversitesi, öğrencilerine Avrupa, Amerika ve Kanada da dahil olmak üzere çoğu dünya ülkesinde tanınan bir diploma verdiğinden dolayı, isabetli bir seçimdir. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesinden bazılarını bünyesinde bulunduran Polonya, yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.

Son olarak, bünyesinde dünyanın en eski üniversitesi olan ve dünya üniversiteleri arasındaki %2’lik dilimde yer alan Charles Üniversitesi’ni bulunduran Çekya, parlayan ekonomisi ve akademik potansiyeliyle, yurtdışında uygun şartlarda tıp okumak isteyenlerin ana duraklarından biri olarak anılmayı hak etmektedir.

Eğer siz de yurtdışında uygun şartlarda tıp eğitimi almak ve eğitim sürecinizi en doğru şekilde uygulamak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan alanında kendini kanıtlamış eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız