DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Endüstri Mühendisliği Alanında Çığır Açmış  Yurt Dışı Üniversiteleri

Endüstri mühendisleri kitlesel üretim sürecinin her aşamasında uzmanlaşıp, maksimum verimliliğin imkanlarını zorlarlar. Günümüzde dünya kitlesel üretim uygulamaları sayesinde beslenmekte, giyinmekte ve barınmaktadır. Bu sebeple endüstri mühendisliği eğitimi modern yaşam koşullarımızı oluşturabilmemiz için çok temel bir konumda durmaktadır. Bu sebepten dolayı da kaliteli eğitim almak isteyen öğrenci adayları yıllardır yurt dışında endüstri mühendisliği eğitimi almak için uğraşıyor. 

Yurt dışında mühendislik eğitimi dünya genelinde ABD, Almanya gibi ülkelerde en kaliteli şekilde veriliyor. Buralarda yer alan okullar, yüksek kaliteli eğitim ve araştırma kurumları olmalarıyla birlikte dünyadaki standartları oluşturuyorlar. Batı’ya alternatif olarak öğrenciler Rusya’daki kaliteli devlet üniversitelerinde de mühendislik eğitimi almaya gidiyorlar; üstelik burada sınavsız eğitim uygulamaları da var ve her yaştan, arka plandan gelen insanlara yer var. 

İşte sizlerle paylaşmak istediğimiz, endüstri mühendisliği eğitimleriyle çığır açabilmiş Avrupa üniversitelerinden bazıları…

Almanya: Darmstadt Teknik Üniversitesi

Almanya, Avrupa’nın endüstri devidir; bu ülke kuruluşundan bu yana tüm varlığını neredeyse kuvvetli bir sanayi üretim sistemi üzerine kurdu. Şehirleşen dünyanın modern kültürünün şekillenmesinde çok etkili olmuş bir ülkedir ve tam da bu yüzden tüm dünyadan çok sayıda yabancı öğrenciyi ağırlamaktadır. Darmstadt kentinde yer alan DTÜ de Almanya’da yüksek kaliteli teknik eğitim almak için en iyi adreslerden biri.

Üniversitede çeşitli mühendislik bölümleriyle birlikte fizik, kimya, matematik gibi teorik bölümler de yer alıyor. DTÜ kuruluşu 19. yüzyıla dayanan ve Avrupa’daki yüksek eğitim standartlarını belirlemede öncü olmuş önemli ve bilinen bir üniversitedir. Bu okuldan mezun olan insanların kazandığı 2 Nobel, 2 de Leibniz ödülü bulunmaktadır. 

Polonya: Silezya Teknoloji Üniversitesi

Silezya, farklı ülkelerde yer alan eski bir tarihi bölge. Bu bölgenin Polonya kısmında, ülkenin teknik eğitim alanında en önemli üniversitelerinden biri olan Silezya Teknoloji Üniversitesi yer alıyor. Okul, 1945 yılında, şehirleşmenin ve sanayileşmenin yoğun olarak arttığı Silezya bölgesinin kuzeyindeki Gliwice kentinde kurulmuş. Endüstriyel/Teknik eğitim alanlarına odaklanmış olan bu kaliteli okul 70 yılı aşkın süredir Polonya’nın teknik eğitim düzeyini belirlemiş bir üniversitedir. 

Rusya: Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi

Mühendislik eğitimi için gidilecek en doğru rotalardan biri de Rusya. Özellikle endüstriyel faaliyetlere dev bütçeler ayıran, ekonomik atılımlarda güçlü bir devlet olan Rusya, eğitim alanında teknik eğitime ciddi yatırımlar yapıyor. Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi de bu özelliklerinden dolayı ülkemizden giden çok sayıda öğrenci adayının tercih listelerine giriyor. Ayrıca bu ülkede sınavsız eğitim uygulamalarının olması, sınav gibi zorlu bir sürece girmek için vakit ve enerjisi olmayan her yaştan insan için de bir eğitim alternatifi oluyor. Rusça dilinde eğitim veren bu okul Endüstri Mühendisliği bölümünün dışında da oldukça geniş bir eğitim yelpazesi sunuyor. 

Avrupa’daki diğer yüksek kaliteli teknik üniversiteler ve başvuru koşullarıyla ilgili bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bizlere internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız