DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Enformatik Eğitiminizi Yurt Dışında Almak  İster miydiniz?

Enformatik, yani bilişim. Adından da anlaşılacağı gibi bilmeyi, karşılıklı bilgi paylaşmayı, bilginin insanlar tarafından üretilmesini, teknolojik aygıtlar vasıtasıyla saklanılabilmesi ve daha yüksek ölçeklerde, hızlarda paylaşılmasını inceleyen bir alan. Bu alandaki metotlar farklı sektörlerin kendi iç koşullarına göre de özelleştirilebiliyor. Bu alanda kaliteli eğitim almak isteyen öğrenciler sıklıkla araştırmalarını yurt dışı üniversitelerine yöneltiyor. Bilişim alanındaki eğitim kalitesi, Avrupa’da ülkemize görece çok büyük olumlu farklılıklar barındırdığından böyle önemli bilimlerde kendilerini geliştirmek isteyenler yurt dışındaki üniversiteleri tercih ediyor.

Yurt dışında enformatik eğitimi veren bir dizi kaliteli yüksek eğitim kurumu mevcut. Göze ilk çarpan ülkeler Çekya, Litvanya gibi Orta Avrupa ülkeleri. Almanya’da da bu alanın eğitimini hakkıyla veren kurumlar mevcut. Bu yazımızda da bu üniversitelerden birkaçı hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Litvanya: Vilnius Üniversitesi

Başkent Vilnius’ta konumlanmış olan bu üniversite yüksek eğitim kalitesiyle Avrupa genelinde bilinmektedir. Zaten Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesinde yer alıyor. 1579 yılı gibi oldukça eski bir tarihte kurulan bu üniversite, çok uzun bir süre Litvanya’nın tek yüksek eğitim kurumu olarak faaliyet göstermiş. Hala da aynı geleneği temsil eden okul, tüm ülkedeki yüksek eğitim standartlarını belirleyici konumdadır. Eğitim yelpazesinin içinde farklı disiplinlerde pek çok bölüm mevcut. Bu üniversitede eğitim İngilizce dilinde veriliyor. 

Çekya: Çek Teknik Üniversitesi

Çekya’nın başkenti Prag’da yer alan bu okul, 300 yılı aşkın bir teknik eğitim geleneğine yaslanmaktadır. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan bu okulda genellikle mühendislik ve teknoloji alanlarına odaklanılıyor. Yaşam ve harç masrafları açısından Batı Avrupa’daki pek çok ülkeye görece daha uygun olanaklar sunan bu üniversite, enformatik eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. 

Silezya Teknoloji Üniversitesi

Polonya’daki en eski teknik üniversitelerden biridir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında, 1945 yılında kurulmuştur. 70 yıllık eğitim faaliyeti tarihinde pek çok standardı belirlemiş olan önemli bir kurumdur. Enformatik bölümlerinin dışında çoğu mühendislik ve teknoloji alanlarında İngilizce eğitim vermektedir. Polonya’daki üniversitelerin sıralamalarında her zaman üst sıraları zorlamış olan bir üniversitedir. 

Yurt dışında eğitim almak, yurt dışında enformatik okumakla ilgili sorularınız ve merak ettiğiniz diğer her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizlerle irtibat sağlayabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız