DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Enstrüman Mühendisliği Nedir? Nerede Okunur?

Enstrüman mühendisliği; enstrümanların üretim süreç değişkenlerinin ölçümünü, kontrolünü ve bunları içeren sistemlerin tasarımını ele alır. Ayrıca bu sistemlerin uygulama alanlarını da incelemektedir. Enstrüman mühendisleri tüm bu değişkenlerin kontrolünü gerçekleştirmekle yükümlüdür. 

Nerede Çalışırlar?

Üretim sektörüne bağlı bir alan olarak haliyle bu alanda çalışacak kalifiye eleman ihtiyacı daimdir. Ülkemizde bu alanın eğitimine herhangi bir düzeyde yatırım yapıldığına dair bir veri olmadığından, bu bölümün avantajlarını şimdiden görmeye başlayan öğrenciler yurt dışında bu eğitimi alabilecekleri üniversiteleri araştırıyorlar. 

Bu bölümü yurt dışında, son derece uygun ve kolay şartlarda okuyabilirsiniz. Üstelik zorlu bir üniversite sınavına hazırlık sürecine girmeniz de gerekmemektedir. Rusya’da eğitim almak ister miydiniz? Zira Rusya üniversiteleri sınavsız öğrenci kabul etmektedir. Ayrıca gelecekteki çalışma hayatınız bakımından Rusya’da öğrencilik hayatı da çok faydalı ve keyifle hatırlayacağınız anılar biriktirebileceğiniz bir deneyim olacaktır. 

Burada Enstrüman Mühendisliği eğitimi alabileceğiniz bir yüksek eğitim kurumu bulunmaktadır. Şimdi birlikte kısaca, bu üniversiteyi tanıyalım. 

Kazan Devlet Enerji Üniversitesi

Kazan Devlet Enerji Üniversitesi (KDEÜ olarak da anabiliriz), Rusya’nın Kazan ilinde bulunmaktadır. 1968 yılında kurulmuş olan üniversite, Batı Üniversite’ye göre “genç” sayılabilecek bir okul olmasına karşın, Sovyetler Birliği’nden kalma nitelikli yüksek öğretim geleneğinin taşıyıcılarından biridir. KDEÜ, Rusya’da yükseköğretim veren üç özelleştirilmiş Elektrik Mühendisliği kurumundan biridir. Ayrıca mühendislik eğitimi bakımından dünyadaki sayılı kurumlardan biri olarak gösterilmektedir. 

KDEÜ temel olarak ısı ve elektrik enerjisi endüstrisinde, elektrik mühendisliği alanında, elektronik ve çevre koruma projelerinin akılcı planlaması alanına odaklanmıştır. Bu kollarda sorunların çözülmesi için araştırma projeleri geliştirmektedir. Ayrıca Avrupa’da Enstrüman Mühendisliği okuyabileceğiniz biricik üniversitedir.

Draft Eğitim’e Ulaşın!

Sınavsız Rusya üniversiteleri, Rusya'da eğitim alabileceğiniz diğer üniversiteler ve dahası için tüm sorularınızı uzman eğitim danışmanlarımıza yöneltin. Eğer bize ulaşmak istiyorsanız sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Alanında deneyimli eğitim danışmanlarımız kısa sürede sizlere ulaşacak ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını sizlere cevaplayacaktır.

Yurt dışı eğitimi sandığınız gibi zor bir süreç değil. Yeter ki karar verin ve buna inanın!
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız