DRAFT BLOG

Tüm Estonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Estonya Üniversite Ücretleri

Estonya Cumhuriyeti, Baltık devletlerinden biri olup resmi dili Estoncadır. Rusça başta olmak üzere, İngilizce, Fince, Almanca ve İsveççe de oldukça yaygın bir şekilde konuşulmaktadır. 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden Estonya Cumhuriyeti, bilgi teknolojilerinde gelişmişlik seviyesiyle “internet cumhuriyeti” olarak da adlandırılmaktadır. 

Estonya’da bulunan Tallinn Teknoloji Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. Başkent Tallinn’in ev sahipliği yaptığı üniversite doğa bilimleri, soyut bilimler, ekonomi, sağlık bilimleri gibi alanların yanı sıra mühendislik ve teknoloji eğitiminde başarısını ispatlamış, kaliteli bir üniversitedir. 

TTÜ, bugüne kadar 70 binden fazla mezun vermiş, Skype dahil olmak üzere 200’den fazla teknoloji şirketine ev sahipliği yaparak güncel çalışmaları öğrencilerle buluşturmaktadır.

Tallinn Teknoloji Üniversitesi aynı zamanda yüksek lisans programlarında verdiği eğitimlerle de akreditasyon almayı başarmış bir üniversitedir. Estonya’da mühendislik ve teknoloji alanlarında geleceğimizi şekillendirecek önemli çalışmalara imza atan kalifiye mühendisler yetiştiren bu üniversitenin bölüm fiyatları 2400 ila 3300 € arasında değişmektedir. 

Estonya, Kuzey ve Doğu Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri olan Tartu Üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden biri olan Tartu Üniversitesi çok çeşitli alanlarda araştırma faaliyetleri yürüten başarılı bir okuldur. 18 alanda yaptığı çalışmalarla dünyaya adını duyurmayı başarmış Tartu Üniversitesi’nde Tıp fakültesinin ücreti 11000 € iken, İşletme 3400 € ve Bilim ve Teknoloji bölümü 3500 € civarındadır. 

Estonya’da, dünya çapında başarı kazanmış okullarda eğitim almak için bizimle iletişime geçebilir, alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımızdan gerekli bütün bilgileri almak için İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız