DRAFT BLOG

Tüm Estonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Estonya Yüksek Lisans Programları

Estonya, Kuzey Avrupa’da yer alan bir Baltık ülkesidir. Avrupa Birliği üyesi olan ülke eğitim standartları ve gelişen ekonomisiyle güçlü bir profil çizer. Estonya, küçük bir ülke olmasına rağmen son zamanlarda gerçekleştirdiği teknolojik atılımlar ve her gün güçlenen ekonomisiyle yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler tarafından giderek daha çok tercih edilmektedir. Özellikle dijital teknolojiye verdiği önemle çağın gereklerine yönelik eğitim politikaları geliştirmeyi başarmıştır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, yüksek lisans eğitimi konusunda öne çıkmaktadır. 

Estonya hem kaliteli eğitim geleneği hem de yaşam maliyetinin diğer Avrupa ülkelerine oranla düşüklüğüyle de yurtdışında eğitim almak isteyenler için çok avantajlıdır. Dünyadaki örneklerin aksine Estonya’da yüksek lisans eğitiminin maliyeti lisans eğitimine göre daha düşüktür. Bazı okullarda yıllık eğitim ücretleri 2000 Euro’ya kadar düşmektedir. Bunun yanı sıra yabancı öğrenciler için çok sayıda burs imkânı da sağlanmaktadır. Yüksek lisans öğrencilerine çalışma izni de veren ülke uluslararası öğrenci kabulüne ne kadar sıcak baktığını kanıtlamaktadır. Özellikle bilim, teknoloji ve ekonomi gibi alanlarda mezuniyet sonrası istihdam da sağlanmaktadır. 

Estonya üniversitelerinde eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerin kabulünde önemli şartlardan biri İngilizce yeterliliğidir. Yeterliliğinizi kanıtlayan IELTS, TOEFL gibi sınav sonuçları başvuru esnasında istenmektedir. Yüksek lisans başvurularında dikkate alınan diğer konular akademik başarınız ve motivasyon mektuplarınızdır. 

Hem köklü ve kaliteli eğitim anlayışları hem de yabancı öğrencilere sundukları imkanlar göz önünde bulundurulduğunda Tallinn Üniversitesi ve Tallinn Teknoloji Üniversitesi Estonya’da yüksek lisans eğitimi açısından ön plana çıkmaktadır.

Tallinn Üniversitesi

Estonya’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Tallinn Üniversitesi, sosyal bilimler ve temek bilimler alanlarında kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Okulun eğitim dili İngilizcedir. Avrupa Birliği projelerine de ev sahipliği yapan okul, uluslararası öğrenci kabulü konusunda en avantajlı okullardandır. Antropoloji, İletişim Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Belgesel Film Yapımı gibi çeşitli yüksek lisans programlarında eğitim veren üniversite, öğrencilere sağladığı burs, konaklama gibi sosyal imkanlarla da dikkat çekmektedir.

Tallinn Teknoloji Üniversitesi

Dünya Üniversiteler Sıralaması’nda ilk 500 üniversite içinde yer alan Tallinn Teknoloji Üniversitesi, özellikle yurtdışında mühendislik eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından ilgi görmektedir. Dünyanın pek çok yerinden eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan okulun ülkemizden de İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’yle anlaşması bulunmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Yönetimi, Çevre Mühendisliği ve Yönetim, Tasarım ve Mühendislik, Mekatronik, Siber Güvenlik, İletişimsel Elektronik, Uygulamalı Fizik gibi çok sayıda yüksek lisans programı sunan okuldan alacağınız yüksek lisans eğitimi Estonya ve diğer Avrupa ülkelerinde size iş imkanı da sağlayacaktır. 

Estonya’da yüksek lisans eğitimi konusunda merak ettiklerinizi sormak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara İstanbul ve İzmir ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze bilgi alabilirsiniz. Geleceğinizi güvenle planlamak için Draft Eğitim’i tercih edin!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız