DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Fen Bilimleri Bölümlerinde Yurt Dışındaki En İyi Üniversiteler

Bugün yurt dışında üniversite okumak, çoğu öğrencimiz için artık hayal olmaktan çıkıp yapılması oldukça kolay olan bir gerçekliğe dönüşmüştür. Zira yurt dışında bulunan çoğu okul, artık neredeyse yurt içindeki okullara göre aynı fiyattadır. Üstelik bu saygın kurumlar dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olup, oldukça başarılı bir müfredatı da öğrencilerine sunmaktadır. Son zamanlarda ülkemizde de fazlasıyla rağbet gören Fen Bilimleri bölümü, sınav stresi yaşayan pek çok öğrencimiz için yerleşemediği ve dolayısıyla okuyamadığı bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Oysa sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz üniversitelerde bu bölümü okumanız oldukça mümkün! Peki bu okullar hangileridir?

Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesi  Fen Bilimleri Bölümü

Bulgaristan'da bulunan Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesi; 2001 yılında kurulmuş olup 2004 yılında İngiltere’de geçerlik kazanmıştır. 12.000 kişilik büyük bir kapasiteye sahip olan okulda kendi dallarında uzman eğitmenler eğitim vermektedir. Okulun eğitim seviyesi Avrupa standartlarındadır. Üniversi­tenin 40 bölümünde eğitim dili ise Bulgarcadır. Okulda stajlar, pratik çalışmalar, proje­ler, seminerler, özel çalışmalar da çok yaygındır. Öğretim süreci 4 yıldır. Üniversite, aynı zamanda Avrupa Birliği eğitim programlarına da katılmaktadır. Birçok uluslararası üniversiteler örgütlerinin üyesi olması, YBÜ’nde eğitimin dünya eğitim kriterleri ile denkleştirmeye yardımcı olmaktadır. Üniversite, her yıl dünyaca ünlü bilim adamlarının katılımıyla uluslararası kurslar düzenlemektedir. Kurumda bölüm fiyatları yıllık 2700 Euro'dan başlamaktadır.

Azerbaycan Denizcilik Akademisi Fen Bilimleri Bölümü

1881 yılında kurulan Azerbaycan Denizcilik Sınıfları, donanımlı deniz personeli yetiştirmek için eğitim vermekteydi. 1896’da mekanik dersinin Azerbaycan denizcilik okullarına eklenmesiyle birlikte birçok Azeri denizci bu okulda eğitim almaya başlamıştır. Azerbaycan’daki denizcilik akademilerinin temeli olarak görülen Bakü Uzak Seferler Okulu ise 1902’de eğitimine başlayarak, başarılı denizciler yetiştirmeye devam etmiştir. Haydar Aliyev’in talimatıyla 1996’da kurulan Bakü Devlet Deniz Akademisi kapsamlı uluslararası işbirliklerine imza atarak, Uluslararası Denizcilik Örgütü ve UNC üyelikleri sayesinde Azerbaycan Denizcilik Akademisi ismini dünyanın öncü deniz akademileri arasına yazdırmayı başarmıştır. Azerbaycan Denizcilik Akademisi, uluslararası çalışmalarıyla ve sunduğu dünya standartlarındaki eğitimle alanında uzmanlaşmış denizciler yetiştirmektedir. Bununla birlikte Fen Bilimleri alanında da Azerbaycan'ın en iyi eğitimlerinden biri de bu saygın kurumda verilmektedir.

Siz de dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde hayallerinizde bölümü okumak istiyorsanız İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız