DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Fransızcayı Fransa'da Öğrenin: LSI Paris

Hepimizin aklına müzeleri, mutfağı, romantizmi ile gelen Fransa aynı zamanda dünya üzerindeki en incelikli dillerden birisi olarak kabul edilen ve Victor Hugo, Alexandre Dumas ve Honore de Balzac gibi yazarların eserlerini yazdığı Fransızcanın da anayurdudur. 

Edebiyat ve müzik aracılığı ile dünyaya yayılmayı başarmış bu dil son zamanlarda Fransa'nın ekonomik başarılarından dolayı ticari bir yükseliş dönemine de girmiştir. Hem kültür hem de kariyer açısından faydalı hale gelen Fransızca, bu sebepten dolayı yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok fazla öğrencinin ideali haline gelmiş bir dildir.

Bu dilin Fransa'da en iyi öğrenilebileceği yer ise hiç şüphesiz başkent Paris'tir. Louvre Müzesi'nin, Champs-Elysees caddesinin ve Zafer Takı'nın bulunduğu, Paris kafelerinin hoş ve sakin vakit geçirmek isteyen herkesi beklediği şehir aynı zamanda her noktasından görülebilen Eiffel Kulesi ile de meşhurdur. "Aşıklar Şehri" olarak bilinen Paris aynı zamanda Chanel gibi moda devlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Yüzyıllardır canlılığını yitirmeyen ve modernleştiği ilk günden beridir aynı heyecanı koruyan Paris'te Fransızca'yı en iyi öğrenebileceğiniz kurum, LSI Paris'tir. Restorasyondan geçmiş, 18. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veren okul TEF ve DELF gibi Fransızca sınavlarına yönelik eğitimler vermekle beraber üniversiteye hazırlık kursları da sunmaktadır. Deneyimli ve başarılı bir öğretmen kadrosuna sahip olan LSI Paris, akademik Fransızca'nın yanı sıra genel Fransızca kursları, mesleki Fransızca eğitimi ve üniversite danışmanlığı servisi de vermektedir. Ders dışında sunulan sosyal imkanlar ve gezi programlarıyla öğrencilerine Paris'i ve Fransa'yı tanıtan okul, bir kültürü tanımanın o kültürün dilini öğrenmekteki önemini sık sık vurgulayan bir kurumdur.

Konum olarak Pompidou Merkezi ve Louvre Müzesi'ne çok yakın olan LSI Paris, Paris'in önemli tarihi yapılarına ve ünlü mekanlarına da oldukça yakındır. Ulaşım açısından metroya yakın olan kurum, öğrencilerin sosyal imkanlara da rahat bir şekilde ulaşmasını sağlayacak bir lokasyondadır.

Eğitim açısından son teknoloji derslikler ile donatılmış LSI Paris’te 7 modern sınıf bulunmakta olup sınıf mevcutları maksimum 15 kişidir. İnteraktif beyaz tahtaların, ücretsiz internet erişiminin, öğrenci salonunun ve steril bir yemekhanenin bulunduğu dil okulu yurtdışında dil eğitimi alan öğrencilerin konforunu da gözetmek için tasarlanmıştır. Konaklama konusunda da konfora önem veren LSI Paris, öğrencilere aile yanında konaklama, otelde konaklama ve öğrenci yurdunda konaklama gibi seçenekler vermektedir.

LSI Paris'te sunulan Fransızca programları sırasıyla Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, Öğleden Sonra Dersleri, Plus Kurslar, Premium Kurslar, TEF ve DELF Sınavı Hazırlık Kurslarıdır.

Fransa dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve LSI Paris dil okuluna kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofislerini ziyaret edebilir ve dil eğitiminizi hemen başlatabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız