DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Gazeticilik Eğitimi Alabileceğiniz Yurtdışı Üniversiteleri Hangileridir?

Gazetecilik, kısaca haber ve bilgi kaynağına en doğru ve güvenilir şekilde ulaşıp, bunu hedef kitleye sağlıklı bir şekilde iletmeye denmektedir. Dürüstlüğün ve etik anlayışın üst düzeyde olduğu gazetecilik mesleği günümüzde oldukça revaçta olan mesleklerden biridir. Ancak ülkemizdeki bazı sebeplerden dolayı, bu meslek yeteri kadar ilgiyi görememekte ve gazeteciler mesleklerini düzgün bir şekilde yapamamaktadırlar. Peki Gazetecilik eğitimi alabileceğiniz yurtdışı üniversiteleri hangileridir?

Yurtdışında Gazetecilik Eğitimi Almanın Ne Gibi Faydaları Vardır?

Öncelikle yurtdışında alacağınız herhangi bir eğitim sizi kalifiye bir kişi yapacağından dolayı tercih etmeniz gereken bir durumdur. Bunun dışında yurtdışı özellikle basın ve yayın konularında daha reformist hareketler sergilediğinden dolayı, yurtdışında bir Gazetecilik eğitimi almak çok daha avantajlıdır. Dil konusunda da kendinizi geliştirebileceğiniz için yurtdışında üniversite okumak son derece değerli bir durumdur.

Yurtdışında bulunan okullar global şirketlerin de tercih ettiği ve iş birliği yaptığı kurumlar olduğundan dolayı, gazetecilik alanında kendinizi uluslararası bir arenada bulabilirsiniz. Bu da parlak bir kariyerin en önemli basamağıdır diyebiliriz.

Yurtdışında Bulunan Gazetecilik Fakülteleri Hangileridir?

Bu alanda eğitim veren çok sayıda kurum bulunmaktadır. Özellikle Avrupa; İletişim, Basın-Yayın, Medya Bilimleri, Gazetecilik eğitimleri açısından çok değerli okullara ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedelim.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi ve Gazetecilik Eğitimi

Bulgaristan ve Güneydoğu Avrupa’nın en eski ve en büyük üniversitesi olan kurum, 90 yıldan beri eğitim hayatını sürdürmektedir. Gazetecilik, Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler bölümlerinde saygın eğitimler veren okul bilimsel araştırmalara da ev sahipliği yapmaktadır.

John Naisbitt Üniversitesi ve Gazetecilik Eğitimi

Sırbistan'ın en değerli kurumlarından biri olan okul, İtalya, Slovenya, Meksika, Romanya, Macaristan, İspanya, Bulgaristan, Karadağ, Fransa, Şili, Arjantin, Çin, Rusya ve Venezuela'daki akademik kurumlar ile işbirliği yapmaktadır. Bünyesinde 11 fakülte, 2 kolej, Megatrend Sanal Üniversitesi ve Yeni Teknolojiler Enstitüsü bulunmaktadır. Ayrıca sadece lise diploması ile kayıt olabileceğiniz John Naisbitt Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora yapmanız da mümkündür.

Bakü Devlet Üniversitesi ve Gazetecilik Eğitimi

Azerbaycan'ın en önemli kurumlarından biri olan Bakü Devlet Üniversitesi, 1919 yılında kurulmuştur. Ülkenin en eski okullarından biri olan bu saygın okul, şimdiye kadar pek çok değerli bilim insanını da mezun etmiştir. Pek çok alanda eğitim alabileceğiniz gibi Gazetecilik alanında da kaliteli bir eğitim veren okul, çift dalda eğitim imkanı sunmaktadır.

Dünyanın en kaliteli Gazetecilik eğitimlerinden birini almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız