DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Geleceğin Meslekleri: Biyokimya Mühendisliği

Canlı varlıkların içinde veya canlı varlıkların içinde gerçekleşen kimyasal süreçlerin analizi ve çözümlemesiyle ilgilenen yeni bilim dalına “Biyokimya Mühendisliği” deniliyor. Branşın amacı kimyasal bilgi ve teknikler kullanılarak biyolojik durum ve olguları analiz etmek, yorumlayabilmek ve çözüm gerektiren durumlara çözümler üretmektir. Biyokimya, her şeyin moleküler seviyesinde yaşayanan durumları inceler, hücrelerin içindeki canlı ve cansız yapılar arasında nelerin olduğu, hücrelerin birbirleri ile nasıl etkileşim kurduğunu gözlemler. Biyokimyagerler moleküllerin yapılarının işlevleri arasındaki dengeler konusunda uzmanlaşır ve böylelikle moleküllerin gelecekte nasıl tepkiler vereceklerini tahmin edebilirler. 

Farklı İş Alanı Seçenekleri

Bu yeni bilim branşı birkaç bilimsel yöntem ve okulu bir araya getiriyor; bunlar genetik, mikrobiyoloji, adli tıp, bitki bilim ve tıp. Bu derinliği sayesinde biyokimya uzmanlarına pek çok farklı alanda ihtiyaç duyuluyor. Hastanelerde, üniversitelerde ve bir yığın özel kuruluş bünyesinde; tarım, adli tıp, ilaç sanayii gibi alanlarda ciddi istihdam ihtiyacı oluşmaya başlamış bulunuyor. 

Dolayısıyla sayısalcıların, fen bilimleri derslerini kaçırmayanların kafalarında bir kariyer ihtimali olarak duruyor biyokimya mühendisliği…. Elbette ki Avrupa ve dünya çapında, bu önemli branşta eğitim veren kaliteli üniversiteler var. Biz bugün, sunduğu kaliteli biyokimya eğitimi ve diğer avantajlarıyla öne çıkan iki güzide okuldan bahsedeceğiz. 

Barselona Üniversitesi

Sosyal ve kültürel faaliyetleriyle tanınan bu üniversite İspanya’daki Katalonya Bölgesi’nin en eski yüksek öğretim kurumudur. Salt alan olarak Biyokimya ve daha teknik bir eğitimin olduğu Biyokimya Mühendisliği ayrı olarak ele alınmış durumda. Bu bölümlerin dışında da geniş bir eğitim yelpazesi sunan okul İspanya’da yürütülen pek çok bilimsel araştırmalar için merkez niteliğindedir. Böylesi kaliteli laboratuvarlarıyla biyokimya veya başka bilimsel alanlarda eğitim almak için de ideal bir üniversitedir. 

Debrecen Üniversitesi

1538 yılında kurulan Debrecen Üniversitesi, başkent Budapeşte’den sonra ikinci büyük şehri olan Debrecen’de yer alıyor. Okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alıyor ve eğitim standartları Macaristan standartlarının daha üzerinde. DÜ’de sunulan dersler ve genel eğitim, pratik ve iş piyasasına yönelik bilgilere odaklandığından, özellikle mühendislik bölümleri açısından büyük bir çeşitliliğe sahip. Ayrıca Macaristan Avrupa’da kaliteli yaşam/hesaplı yaşam dengesinin yaşanabildiği bir ülke olarak öğrenci adaylarının dikkatini çekiyor. 

Yurt dışında Biyokimya Mühendisliği eğitimi almak, İspanya, Macaristan ve merak ettiğiniz diğer ülkeler, üniversiteler için uzman eğitim danışmanlarımızla konuşun. Online iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız